pl
A A A

Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO


Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Instytutem Kultury Willa Decjusza, obejmuje dwumiesięczne stypendia literackie dla prozaików, poetów, dziennikarzy, dramaturgów oraz tłumaczy. Miejscem rezydencji jest historyczny kompleks pałacowy Willi Decjusza, usytuowany w zielonej, podmiejskiej dzielnicy Krakowa, której atmosfera sprzyja skupieniu oraz pracy twórczej.

Program Rezydencjalny to strategiczny projekt Krakowa Miasta Literatury UNESCO, wpisujący się w priorytet wzmacniania międzynarodowej współpracy w dziedzinie literatury i przemysłów kreatywnych. Program daje rezydentom szansę zaprezentowania swoich dzieł i talentu środkowoeuropejskiej publiczności, a także umożliwia nawiązanie znajomości z lokalnymi pisarzami, wydawcami i animatorami życia literackiego. Ponadto gwarantujemy naszym gościom możliwość uczestnictwa w literackim życiu miasta - wydarzeniach, spotkaniach promocyjnych, wywiadach, festiwalach - oraz wsparcie w zakresie promocji ich twórczości w Polsce.

Nabór do programu prowadzony jest na początku każdego roku kalendarzowego i zostanie ogłoszony na stronie internetowej Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej