Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO


Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Instytutem Kultury Willa Decjusza, obejmuje dwumiesięczne stypendia literackie dla prozaików, poetów, dziennikarzy, dramaturgów oraz tłumaczy. Miejscem rezydencji jest historyczny kompleks pałacowy Willi Decjusza, usytuowany w zielonej, podmiejskiej dzielnicy Krakowa, której atmosfera sprzyja skupieniu oraz pracy twórczej.

Program Rezydencjalny to strategiczny projekt Krakowa Miasta Literatury UNESCO, wpisujący się w priorytet wzmacniania międzynarodowej współpracy w dziedzinie literatury i przemysłów kreatywnych. Program daje rezydentom szansę zaprezentowania swoich dzieł i talentu środkowoeuropejskiej publiczności, a także umożliwia nawiązanie znajomości z lokalnymi pisarzami, wydawcami i animatorami życia literackiego. Ponadto gwarantujemy naszym gościom możliwość uczestnictwa w literackim życiu miasta - wydarzeniach, spotkaniach promocyjnych, wywiadach, festiwalach - oraz wsparcie w zakresie promocji ich twórczości w Polsce.

Nabór do programu prowadzony jest na początku każdego roku kalendarzowego i zostanie ogłoszony na stronie internetowej Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej