pl
A A A

Instytut

Instytut Kultury Willa Decjusza powstał 2 stycznia 2019 roku. Jego zadaniem jest zachowanie, upowszechnianie oraz promocja dziedzictwa kulturowego Miasta Krakowa w Polsce i na świecie, realizacja międzynarodowych programów edukacyjnych i artystycznych (rezydencje).
Instytut Kultury Willa Decjusza to nieartystyczna gminna instytucja kultury, której nowatorska forma pozwala na kontynuowanie programów realizowanych w tym miejscu od 25 lat, jak również otwarcie na Kraków i krakowian w obszarze promocji ochrony dziedzictwa kulturowego Miasta. Instytut aktywnie działa w obszarach związanych z przynależnością Krakowa do takich organizacji, jak Organizacja Miast Dziedzictwa Światowego OWHC, Sieć Miast Kreatywnych UNESCO, Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO czy Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Celem Instytutu Kultury Willa Decjusza jest także tworzenie unikatowej i wielowymiarowej przestrzeni dla mieszkańców miasta, w której kultura wysoka - osadzona w tradycji i o najwyższym kunszcie artystycznym - splata się z nowoczesnym i otwartym spojrzeniem na sztukę, jak również stworzenie miejsca, gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w niecodzienny sposób odkrywać sztukę i muzykę.


INSTYTUCJA KULTURY MIASTA KRAKOWA

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej