Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

PJM

Informujemy, że w Instytucie Kultury Willa Decjusza dostępna jest usługa zdalnego tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Tłumacz PJM pomoże osobom g/Głuchym w uzyskaniu odpowiedzi na pytania związane z działalnością Instytutu, zakupie biletów czy skontaktowaniu się z pracownikami instytucji.

Z usługi tłumacza Polskiego Języka Migowego można skorzystać na dwa sposoby:
1. Online: przez stronę internetową www.willadecjusza.pl (z tej usługi można skorzystać z domu lub innego dowolnego miejsca). Usługa dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Aby skorzystać z usługi tłumacza języka migowego online należy kliknąć poniższy piktogram:


Po kliknięciu na ikonkę nastąpi przekierowanie do strony, z której będzie można wykonać połączenie z tłumaczem PJM.

Tłumacz języka migowego odbierze połączenie od osoby G/głuchej i jednocześnie połączy się z pracownikiem muzeum z działu wskazanego przez osobę dzwoniącą.


2. Stacjonarnie, w przestrzeni Willi Decjusza w bezpośrednim kontakcie z pracownikami punktu informacyjnego, którzy wyposażeni są w urządzenie z aplikacją Tłumacz Migam umożliwiającą połączenie się z tłumaczem PJM.
Stanowisko recepcyjne z dostępem do usługi tłumacza PJM oznaczone jest piktogramem migających dłoni.

Usługa dostępna stacjonarnie w dniach i godzinach zwiedzania.

O nas w Polskim Języku Migowym

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o działalności naszego Instytutu w tłumaczeniu na PJM.
Instytut Kultury Willa Decjusza to instytucja kultury Miasta Krakowa, która rozpoczęła swoją działalność w 2019 roku.

Mottem Instytutu Kultury Willa Decjusza, mającego swą siedzibę w renesansowym zespole pałacowo-parkowym, w Parku Decjusza, jest: „Miejsce spotkań”, a ideą wszystkich podejmowanych działań – dialog i współpraca.

Instytut Kultury Willa Decjusza to instytucja, której forma pozwala na kontynuowanie programów realizowanych wcześniej w tym miejscu przez Stowarzyszenie Willa Decjusza od kilkudziesięciu lat, a nawiązujących do 500 lat historii miejsca.

Głównym obszarom naszej działalności odpowiadają trzy biura projektowe: Platforma Dialogu Międzykulturowego, Centrum Rezydencji Artystycznych i Biuro Dziedzictwa Kulturowego Europy. W Willi realizowane są na szeroką skalę projekty międzynarodowe, działania edukacyjne oraz wydarzenia artystyczne. Jest to miejsce odwiedzane przez przedstawicieli świata polityki i kultury oraz wybitnych twórców. Instytut prowadzi programy rezydencjalne dla artystów i naukowców z całego świata, również tych szukających schronienia. Instytut organizuje także międzynarodowe debaty i wydarzenia promujące działalność artystyczną zorientowaną na dialog oraz wzmacnianie wielokulturowego potencjału miasta Krakowa.

W Willi Decjusza tworzymy przestrzeń, gdzie wszyscy mieszkańcy Krakowa (także ci najmłodsi) mogą w niecodzienny sposób poznawać historię, obcować ze sztuką i muzyką twórców wywodzących się z różnych kultur i tradycji.

Jesteśmy otwarci dla zwiedzających. We wnętrzach pałacu można podziwiać wystawę stałą zabytkowych mebli i obrazów oraz wystawy czasowe. Piękna loggia zdobiona orientalnymi kaflami jest jednym z naszych znaków rozpoznawczych.

W Willi Decjusza działa także Centrum Konferencyjne, które zajmuje się wynajmem zabytkowych sal na ceremonie ślubne, przyjęcia okolicznościowe, warsztaty, konferencje, spotkania biznesowe, sesje fotograficzne, a także wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Więcej informacji o wydarzeniach, godzinach zwiedzania i działalności Instytutu Kultury Willa Decjusza znajduje się na stronie internetowej:
www.willadecjusza.pl


Zapraszamy do Willi Decjusza- miejsca spotkań

Nasz adres:
ul. 28 lipca 1943 17a, Kraków
Można do nas pisać na adres:
willa@willadecjusza.pl

Jak do nas dotrzeć?

Dofinansowanie

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej