Cykle wydarzeń
CCProM: Cultural Cooperation Project Management
Międzynarodowa inicjatywa mająca na celu rozwijanie i wzmocnienie kompetencji zawodowych pracowników sektora kultury w zakresie realizacji projektów współpracy kulturalnej.
dowiedz się więcej
Centrum Wielokulturowe w Krakowie
Centrum Wielokulturowe to inicjatywa istniejąca w ramach projektu Otwarty Kraków od 2021 roku. Jego głównym operatorem jest Fundacja Internationaler Bund Polska. Centrum działa na rzecz budowania przestrzeni dialogu dla wielokulturowej społeczności Krakowa. Prowadzi działania informacyjne, aktywizacyjne, pomocowe i edukacyjne. Jego misją jest wspieranie integracji obcokrajowców w mieście na każdym etapie tego procesu oraz przybliżanie idei wielokulturowości krakowianom.
Reinterpretacja dziedzictwa
Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.
dowiedz się więcej
Ochrona dóbr kultury w sytuacji kryzysowej i wojny - Studia podyplomowe
Dwuletni projekt, którego celem jest opracowanie od podstaw nowego kierunku studiów podyplomowych. Mając na uwadze, iż zachowanie dziedzictwa kulturowego ma znaczenie dla wszystkich narodów świata, rzeczą niezwykle ważną jest, aby temu wspólnemu dziedzictwu zapewnić skuteczną ochronę, zwłaszcza w rzeczywistości nieprzewidywalnej i dynamicznej.
dowiedz się więcej
Zarządzanie i ochrona dziedzictwa
Jednym z obszarów pracy Instytutu Kultury Willa Decjusza jest ochrona zabytków i szeroko rozumianych dóbr kultury. W tym obszarze realizowane są konferencji oraz cykliczne spotkania eksperckie, mające na celu wypracowanie nowych rozwiązań i poszerzenie zasobu wiedzy.
dowiedz się więcej
FESTIWAL WIELOKULTUROWY 2019
Festiwal Wielokulturowy Kraków Miejsce Spotkań jest ośmiodniowym wydarzeniem odbywającym się na terenie miasta i realizowanym przez Stowarzyszenie Willa Decjusza i Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, krakowskimi uczelniami i NGO działającymi na rzecz cudzoziemców, sektorem biznesu oraz szkołami, instytucjami miejskimi, a także społecznością lokalną.
Villa Artis
Villa Artis to cykl koncertów, wystaw, występów plenerowych, spektakli tanecznych i teatralnych. VILLA ARTIS to wydarzenia dla mieszkańców Krakowa. Ich celem jest stworzenie krakowianom warunków do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie im poznania Willi Decjusza w nowatorskiej i niestandardowej formule. W ramach cyklu organizowane są także spotkania z przedstawicielami środowisk akademickich i artystycznych oraz z osobami, które przyczyniły się do znaczącego rozwoju kultury Krakowa.
dowiedz się więcej
RENESANS. LUBIĘ TO!
Renesans. Lubię to! to cykl wydarzeń promujących i upowszechniających zespół pałacowo-parkowy Willa Decjusza - obiekt o unikatowym charakterze, ważny dla historii miasta i związany z kulturą XVI wieku. W ramach cyklu planowane są wydarzenia podczas których możliwe jest zwiedzanie zabytkowych budynków należących do zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza. Renesans. Lubię to! skierowany jest do mieszkańców Krakowa, w tym lokalnej społeczności oraz do polskich i międzynarodowych turystów odwiedzających nasze miasto.
DZIEDZICTWO. Interpretacja / Współpraca / Transfer praktyk
DZIEDZICTWO to cykl poświęcony promowaniu, upowszechnianiu, rozwijaniu i zachowywaniu dziedzictwa kulturowego i sztuki współczesnej. W jego ramach planowane są prezentacje materiałów dokumentalnych, ekspozycje obiektów oraz seminaria i warsztaty. Cykl DZIEDZICTWO to platforma współpracy Instytutu Kultury Willa Decjusza z miastem Kraków w obszarze różnorodnych inicjatyw o charakterze międzynarodowym.
dowiedz się więcej
INNOWACJE
INNOWACJE to cykl wydarzeń i inicjatyw skierowanych do osób z niepełnosprawnością wzroku. Program INNOWACJE ma na celu wypracowanie unikatowych narzędzi pozwalających na czynne zaangażowanie się osób zależnych w prezentowanie dziedzictwa kulturowego. Celem nadrzędnym INNOWACJI jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym korzystania z oferty kulturalnej, jak również opracowanie unikatowej metody opowiadania o obiektach zabytkowych, która z powodzeniem będzie mogła być wykorzystywana przez inne muzea lub obiekty zabytkowe.
dowiedz się więcej