Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

O nas

Instytut Kultury Willa Decjusza to instytucja kultury Miasta Krakowa, która rozpoczęła swoją działalność w 2019. Głównym mottem Instytutu Kultury Willa Decjusza, mającego swą siedzibę w renesansowym zespole pałacowo-parkowym, jest: „Miejsce spotkań”, a ideą wszystkich podejmowanych działań – dialog, otwartość i współpraca.

IKWD to instytucja, której nowatorska forma pozwala na kontynuowanie programów realizowanych w tym miejscu od 25 lat, jak również otwarcie na Kraków i krakowian w obszarze promocji ochrony dziedzictwa kulturowego Miasta. Celem Instytutu jest kreowanie unikatowej i wielowymiarowej przestrzeni dla mieszkańców miasta, w której kultura wysoka - osadzona w tradycji i o najwyższym kunszcie artystycznym - splata się z nowoczesnym i otwartym spojrzeniem na sztukę, naukę i edukację.

Zespół Instytutu Kultury Willa Decjusza to ludzie z pasją. Profesjonaliści i propagatorzy dziedzictwa kulturowego. Ich wiedza, doświadczenie oraz kwalifikacje są gwarancją jakości dla każdego wydarzenia organizowanego przez Instytut Kultury Willa Decjusza.

Działania zespołu IKWD prowadzone są w następujących obszarach:
Platforma Dialogu Międzykulturowego
Centrum Rezydencji Artystycznych
Dziedzictwo Kulturowe Europy
Edukacja


Instytut Kultury Willa Decjusza to nieartystyczna gminna instytucja kultury, której nowatorska forma pozwala na kontynuowanie programów realizowanych w tym miejscu od 25 lat, jak również otwarcie na Kraków i krakowian w obszarze promocji ochrony dziedzictwa kulturowego Miasta.

Celem Instytutu Kultury Willa Decjusza jest także tworzenie unikatowej i wielowymiarowej przestrzeni dla mieszkańców miasta, w której kultura wysoka - osadzona w tradycji i o najwyższym kunszcie artystycznym - splata się z nowoczesnym i otwartym spojrzeniem na sztukę, jak również stworzenie miejsca, gdzie mieszkańcy Krakowa będą mogli w niecodzienny sposób odkrywać sztukę i muzykę.


Nasza misja

Prowadzenie działalności kulturalnej, promocja i rozwój oraz prowadzenie badań nad materialnym i niematerialnym, wielokulturowym dziedzictwem Miasta Krakowa oraz wymiana międzynarodowa w tym zakresie z wykorzystaniem potencjału zespołu pałacowo-parkowego Willa Decjusza.


Partnerzy

Instytut Kultury Willa Decjusza współpracuje z instytucjami sztuki i kultury z całego świata, jak również z organizacjami i podmiotami działającymi na rzecz artystów, twórców oraz naukowców. Zasady współpracy są każdorazowo określane i dostosowywane do możliwości partnerów oraz potrzeb projektu.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej