pl
A A A

Grigory Semenchuk

Stypendysta Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO,
realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z
Instytutem Kultury Willa Decjusza w 2018 r.
Czarno-białe zdjęcie portretowe rezydenta UNESCO Grigorego Semenczuka źródło: http://miastoliteratury.pl/projekty-miedzynarodowe/anchoring-icorn/
Grigory Semenchuk (urodzony w 1991 roku w Chmielnickim) – poeta, muzyk, działacz kulturalny. Prezes lwowskiej Rady Artystycznej „Dialog”, dyrektor Miesiąca autorskich czytań we Lwowie, współredaktor lwowskiego czasopisma społeczno-kulturalnego „Prosto neba” i główny koordynator Międzynarodowego Festiwalu Literackiego w ramach Forum Wydawców we Lwowie. Jest aktywnie zaangażowany w organizację slamów i wydarzeń poetyckich.

Autor dwóch zbiorów poetyckich: Wnutrisznij dżyhad (2012) i MORE wirsziw i pisen’ (2015). Redaktor antologii poezji Listy z Ukrainy (2016, w języku polskim i angielskim). Jego wiersze tłumaczono na języki polski, angielski, francuski, słowacki, czeski, niemiecki, włoski i białoruski.

Wraz z Ulrike Almut Sandig współtworzy projekt Landschaft, który łączy niemieckie i ukraińskie wiersze z muzyką hiphopową, elektropunkiem i popem; sam zaś rozwija solowy projekt hiphopowy BRAT. Jest również współzałożycielem zespołu muzycznego DRUMTYAT.

Zobacz oficjalny kanał Grigory'ego Semenchuka w serwisie YouTube.

Posłuchaj nagrań duetu Landschaft w serwisie bandcamp.com
LANDSCHAFT - Landschaft (Official Video)
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej