Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Grigory Semenchuk

Stypendysta Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO, realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Instytutem Kultury Willa Decjusza w 2018 r.
Czarno-białe zdjęcie portretowe rezydenta UNESCO Grigorego Semenczuka źródło: http://miastoliteratury.pl/projekty-miedzynarodowe/anchoring-icorn/
Grigory Semenchuk (urodzony w 1991 roku w Chmielnickim) – poeta, muzyk, działacz kulturalny. Prezes lwowskiej Rady Artystycznej „Dialog”, dyrektor Miesiąca autorskich czytań we Lwowie, współredaktor lwowskiego czasopisma społeczno-kulturalnego „Prosto neba” i główny koordynator Międzynarodowego Festiwalu Literackiego w ramach Forum Wydawców we Lwowie. Jest aktywnie zaangażowany w organizację slamów i wydarzeń poetyckich.

Autor dwóch zbiorów poetyckich: Wnutrisznij dżyhad (2012) i MORE wirsziw i pisen’ (2015). Redaktor antologii poezji Listy z Ukrainy (2016, w języku polskim i angielskim). Jego wiersze tłumaczono na języki polski, angielski, francuski, słowacki, czeski, niemiecki, włoski i białoruski.

Wraz z Ulrike Almut Sandig współtworzy projekt Landschaft, który łączy niemieckie i ukraińskie wiersze z muzyką hiphopową, elektropunkiem i popem; sam zaś rozwija solowy projekt hiphopowy BRAT. Jest również współzałożycielem zespołu muzycznego DRUMTYAT.

Zobacz oficjalny kanał Grigory'ego Semenchuka w serwisie YouTube.

Posłuchaj nagrań duetu Landschaft w serwisie bandcamp.com
LANDSCHAFT - Landschaft (Official Video)
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej