pl
A A A

Nadia Bailey

Stypendystka Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO,
realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z
Instytutem Kultury Willa Decjusza w 2019 r.
Zdjęcie portretowe rezydentki UNESCO Nadii Bailey foto: Dakota Gordon and Charlotte L. Guest
Nadia Bailey to niezależna pisarka z Australii. Jej eseje, opowiadania i wiersze były wielokrotnie publikowane w czasopismach i niezależnej prasie, m.in. w “Oyster”, “The Lifted Brow”, “Cordite Poetry Review”, “GARAGE”, “Neighborhood Paper”, “Voiceworks” i wielu innych. W 2018 r. Otrzymała stypendium Midsumma Futures oraz mentoring u Hannah Kent.

Jest autorką przewodnika poświęconego postaci Fridy Kahlo, Frida A to Z, oraz przewodnika po najbardziej inspirujących przyjaźniach świata, The World’s Best BFFs. Napisała również dwie książki związane ze światem produkcji Stranger Things – Stranger Things Field Guide i The Book of Barb. Tej ostatniej towarzyszy specjalna playlista. Jako dziennikarka zajmuje się modą, podróżami i muzyką; podejmuje zagadnienia związane ze środowiskiem i nowymi technologiami, a także pisze na temat literatury, filmu i telewizji.

Jako poetka i prozaiczka występowała na kilku festiwalach w Australii, m.in. Melbourne Writers’ Festival, Sydney Writers’ Festival, National Young Writers’ Festival oraz Emerging Writers’ Festival. Była członkinią redakcji Voiceworks przez trzy lata. Razem z Laną Guineay współtworzy mały, nieregularny newsletter Books & Beaches. Mieszka w Melbourne.
Posłuchaj Nadii Bailey czytającej wiersz Charlesa Wrighta.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej