Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Julia Goodman

Rezydentka Stypendium Artystycznego Instytutu Kultury Willa Decjusza w roku 2022 organizowanego we współpracy z Konsulatem Generalnym Austrii w Krakowie w ramach projektu „On the road again".
Julia Goodman (ur. 1987 w Nowym Jorku) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu w 2020 r. i Uniwersytet Nowego Jorku w 2009. Jej prace, poprzez malarskie i rzeźbiarskie gesty, badają struktury narracyjne i emocjonalne niejasności. Znajome obrazy, ściśle związane z pamięcią – pochodzące z kultury popularnej, historii sztuki i codzienności artystki – są przepracowywane i wyraźnie kształtowane poprzez jej wybory dotyczące materiału (co jest ukłonem w stronę pytania o „zły” gust). W spektrum jej zainteresowań znajdują różne tworzywa, od oleju do lakieru samochodowego, od juty do sztucznego futra, od gliny i gipsu do żywic. Wykorzystuje te materiały do badania zagadnienia reprezentacji i zastanawia się, co nasz stosunek do różnych obiektów i powierzchni mówi o nas samych.

Jej wybrane wystawy w Austrii obejmują: Galerie Raum mit Licht, Galerie 5020, VBKÖ, ksRoom, SCAG Contemporary, One Work Gallery, Pinacoteca i Fledermäuse. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych na arenie międzynarodowej, wśród nich недалеко, Novo Molokova w Moskwie, Queer Encounters / Vienna trans LA w Los Angeles, The Gap w Bratysławie oraz SubDocumenta w Muzeum Sztuk Queer w Atenach.

Jesienią 2022 w duecie z Gabriele Edlbauer w Willi Decjusza pracowała nad projektem poświęconym tradycjom galicyjskiej kuchni. Efektem wspólnej pracy będzie artystyczna książka kucharska, w której galicyjskie przepisy łączyć się będą z wizualnymi dziełami sztuki.

Podczas pobytu w Willi Decjusza artystki przygotowały happening kulinarno-artystyczny "Jappy Julia’s Crappy Cookbook. Jeśli nie możesz tego powiedzieć słowami, powiedz to z kurczakiem.":
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/jappy-julias-crappy-cookbook

Współpraca

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej