Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Gabriele Edlbauer

Rezydentka Stypendium Artystycznego Instytutu Kultury Willa Decjusza w roku 2022 organizowanego we współpracy z Konsulatem Generalnym Austrii w Krakowie w ramach projektu „On the road again".
Gabriele Edlbauer (ur. 1988 w Linz, w Austrii) ukończyła Królewski Instytut Sztuki w Sztokholmie w 2011 roku, a w 2012 uzyskała magisterium na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, gdzie obecnie wykłada. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, m.in. podczas Lulea Biennale w Szwecji i Austrian Cultural Forum w Nowym Jorku, wystawiała w Luckman Gallery w USA, Dortmunder Kunstverein w Niemczech oraz w galerii OK i w Belvedere 21 w Austrii. Jest laureatką kilku nagród i stypendiów, m.in. BA Mehrwertpreis (AUT), Sigrid Fridmans Fond (SWE), Startstipendium (AUT), Talentförderungsprämie (AUT) i Karl Anton Wolf Preis (AUT).

Jesienią 2022 w duecie z Julią Goodman  w Willi Decjusza pracowała nad projektem poświęconym tradycjom galicyjskiej kuchni. Efektem wspólnej pracy będzie artystyczna książka kucharska, w której galicyjskie przepisy łączyć się będą z wizualnymi dziełami sztuki.

Podczas pobytu w Willi Decjusza artystki przygotowały happening kulinarno-artystyczny "Jappy Julia’s Crappy Cookbook. Jeśli nie możesz tego powiedzieć słowami, powiedz to z kurczakiem.":
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/jappy-julias-crappy-cookbook

Współpraca

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej