Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Przy kawie o dziedzictwie: zagrożenia pożarowe

Zapraszamy na II spotkanie upowszechniające efekty projektu. 14 stycznia (tj. czwartek) o godz. 12:00 zaproszeni goście porozmawiają o zagrożeniach jakie niesie ze sobą pożar. 


Przy kawie o dziedzictwie: zagrożenia pożarowe

Zabytki, które stanowią nasze wspólne dziedzictwo kulturowe, narażone są na szereg zagrożeń i sytuacji kryzysowych, wśród których odnajdziemy m.in. kradzież, dewastację, powódź czy pożar. Po dyskusji na temat Dziedzictwa Podwodnego, Instytut Kultury Willa Decjusza i Stowarzyszenie Willa Decjusza zapraszają na kolejne spotkanie propagujące wiedzę z zakresu projektu edukacyjnego. Na pierwszym w Nowym Roku spotkaniu porozmawiamy o pożarach.
• Czy ochrona przeciwpożarowa zajmuje się tylko zapobieganiem i gaszeniem pożarów? Czym właściwie jest pożar?
• W jaki sposób skutecznie uchronić zabytki przed zagrożeniem pożarowym? Czy są na to unikalne sposoby?
• Kto musi przestrzegać przepisów pożarowych i na kim ciąży ochrona zabytków przed pożarem?

Zgłębiając zagadnienia związane z zagrożeniami pożarowymi nasza uwaga skupi się również na umiejętności prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia. Szybka i prawidłowo przeprowadzona akcja gaśnicza decyduje o minimalizacji strat poniesionych w pożarze, bo bezcenne zabytki i dziedzictwo kulturowe, które niszczone są w pożarach, to straty wyjątkowo „bolesne”.

Pożar i związane z nim zagrożenia dziedzictwa kulturowego to jedno z wielu zagadnień, nad którym pracują nasi eksperci w projekcie. Już 14 stycznia (czwartek) porozmawiamy na ten temat z st. bryg. w st. spocz. mgr inż. poż. Krzysztofem Kociołkiem. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku. Podczas spotkanie będzie możliwość zadawania pytań, na które odpowie nasz ekspert. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Góralczyk. Zapraszamy do śledzenia strony i wszystkich aktualności!
---
Projekt „Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny – opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczu dziedzin” – korzysta z dofinansowania o wartości 183 105 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu edukacyjnego jest opracowanie od podstaw nowego kierunku studiów podyplomowych.

Fundusze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) są wspólnie finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, których wkład oparty jest na ich PKB. Przypadające na lata 2014-2021 fundusze wynoszą 1,55 miliarda euro, a do priorytetowych obszarów działań w tym okresie zalicza się m.in: innowację, integrację społeczną, kulturę, dobra zarządzanie a także edukację i konkurencyjność.


Zapraszamy na stronę projektu na FB:
Więcej informacji na stronach Operatora i Programu:
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej