Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Zwiedzanie Willi Decjusza i wystaw czasowych 08.10.2021

Zapraszamy do zwiedzania Willi Decjusza i wystawy czasowej "Inspiracje", prezentującej miedzioryty Krzysztofa Skórczewskiego.
Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. Ciekawostkę stanowi również loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.
W listopadzie zapraszamy do Willi Decjusza na wystawę zatytułowaną „Inspiracje”, która gromadzi grafiki krakowskiego  artysty - Krzysztofa Skórczewskiego, najwybitniejszego polskiego twórcy działającego w technice miedziorytu. Pokazane na wystawie prace (22 grafiki) zostały rozmieszczone na wszystkich kondygnacjach budynku wraz z towarzyszącymi im prezentacjami multimedialnymi. Zwieńczeniem spaceru po miejscach z całego świata, które stały się inspiracją dla autora i zostały przetworzone według jego artystycznego zamysłu jest ekspozycja płyt miedziorytniczych wraz z narzędziami wykorzystywanymi w procesie powstawania dzieł.  

Wystawa prezentowana jest w Willi Decjusza do  3 grudnia 2021.
od poniedziałku do piątku: 10:00 – 17:00
oraz w niedziele: 11:00 – 18:00
(z wyjątkiem 11 listopada).

Wstęp wolny.

Dni i godziny zwiedzania Wystawy w Willi Decjusza mogą ulec zmianie. Zmiany terminów zwiedzania będą każdorazowo zamieszczane na stronie internetowej IKWD, www.willadecjusza.pl

Zwiedzających obowiązują odpowiednie limity oraz Regulamin uczestniczenia w zwiedzaniu w Instytucie Kultury Willa Decjusza  w związku z wystąpieniem stanu epidemii Sars-Cov-2 w Polsce.

 
Regulamin zwiedzania Wystawy w Willi Decjusza oraz Regulamin uczestniczenia w zwiedzaniu w Instytucie Kultury Willa Decjusza  w związku z wystąpieniem stanu epidemii Sars-Cov-2 w Polsce dostępne są na stronie www.willadecjusza.pl

Więcej o wystawie Inspiracje:
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/inspiracje-wystawa-krzysztofa-skorczewskiego
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej