pl
A A A

Zwiedzanie Willi Decjusza i wystaw czasowych 09.07.2021

Od czwartku 15 lipca zapraszamy na zwiedzanie Willi Decjusza i naszych tymczasowych wystaw.
Od 15 lipca (czwartek) w Willi Decjusza oraz w jej najbliższym otoczeniu można zobaczyć wystawy prezentujące dziedzictwo krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Na dolnym dziedzińcu prezentowana jest ekspozycja plakatów zatytułowana „PoszTerra”, gdzie zestawione obok siebie prace autorów z Węgier, Polski, Czech i Słowacji pokazują historię projektowania plakatów kulturalnych o charakterystycznych cechach narodowych.
We wnętrzach Willi Decjusza można zobaczyć autorską wystawę pt.: „Botanical Dream no 11”, gdzie zgromadzone zostały prace słowackiego twórcy Milana Lukáča. Obok subtelnych monotypii odwołujących się do wspomnień z dzieciństwa autor zaprezentował rzeźby z brązu i drewna, których tematem są formy roślinne. Milan Lukáč jest pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Architektury i Designu Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie oraz autorem wielu monumentalnych dzieł, pomników i miejsc pamięci.

W pozostałych salach Willi Decjusza prezentowana jest wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Wystawy: plakatów „PoszTerra” oraz „Botanical Dream no 11” Milana Lukáča prezentowane będą do 20 sierpnia.

Wystawy w Willi Decjusza są udostępniane dla zwiedzających w następujących terminach:
we wtorki od 10.00 do 18.00,
środy i czwartki od 10.00 do 17.00
oraz niedziele od 11.00 do 18.00

Ostatnie wejście na wystawę odbywa się najpóźniej 45 minut przed zamknięciem.

Cennik biletów:
1)           Bilet normalny - 10 zł
2)           Bilet ulgowy - 8 zł
3)           Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + min. 2 dzieci do wieku 16 lat lub 1 osoba dorosła + min. 3 dzieci do 16 roku życia) - 25 zł

Bilety do nabycia w Willi Decjusza (płatność gotówką).

Bilety ulgowe przysługują za okazaniem stosownych dokumentów.

Dni i godziny zwiedzania Wystawy w Willi Decjusza mogą ulec zmianie. Zmiany terminów zwiedzania będą każdorazowo zamieszczane na stronie internetowej IKWD, www.willadecjusza.pl

Zwiedzających obowiązują odpowiednie limity oraz Regulamin uczestniczenia w zwiedzaniu w Instytucie Kultury Willa Decjusza  w związku z wystąpieniem stanu epidemii Sars-Cov-2 w Polsce.

 
Regulamin zwiedzania Wystawy w Willi Decjusza oraz Regulamin uczestniczenia w zwiedzaniu w Instytucie Kultury Willa Decjusza  w związku z wystąpieniem stanu epidemii Sars-Cov-2 w Polsce dostępne są na stronie www.willadecjusza.pl
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej