pl
A A A

Villa Artis. Muzyka świata. 30.08.2021

5 września o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Podróżnik” w wykonaniu zespołu Chór w Kontakcie.
Villa Artis: Muzyka Świata - cykl wydarzeń z okazji jubileuszu 25-lecia odnowienia zespołu pałacowego Willi Decjusza.

Z okazji jubileuszu 25-lecia odnowienia zespołu pałacowego Willi Decjusza 5 września o godz. 18.00 we współpracy z Fundacją 2Act i Dzielnicą VII Zwierzyniec w ramach cyklu Villa Artis: Muzyka Świata odbędzie się koncert „Podróżnik” w wykonaniu zespołu „Chór w Kontakcie”, pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima.

 
Program koncertu:
Al helwa di (Egipt)
Aso czela (Gruzja)
Oumen (Liban)
Oj Ty rzeko (Polska)
Zoriuszka (Rosja, Syberia)
Jasmine flower (Chiny)
Dravidian Dithyramb (Indie)
Jammal sarie (Syria)
Yerevan (Armenia)
Ederlezi (Bałkany, pieśń cygańska)
La nuit (Francja)
Pera stous pera kampous (Grecja)
Libertango (Argentyna)
Lamma Bada Yatathana  (Andaluzja)
Siyahamba (Afryka Płd., jęz. Zulu)
Fog ilna Chil (Syria)
Insalata Italiana (Włochy)


Współpraca:

Fundacja 2Act
Dzielnica VII Zwierzyniec

Chór w Kontakcie

Chór w Kontakcie to otwarty chór amatorski, śpiewający muzykę świata w 17 językach, mający w swym składzie śpiewaków różnych narodowości. Pojawił się na muzycznej mapie Krakowa wiosną 2015 roku. Od początku przyświecały mu idee różnorodności i wielokulturowości – zarówno w odniesieniu do prezentowane repertuaru, jak i do składu osobowego.

Chór stał się miejscem spotkań profesjonalnych muzyków i początkujących amatorów, ludzi starszych i młodszych, wykonujących różne zawody, oddających się rozmaitym pozamuzycznym pasjom, wywodzących się z bliższych i dalszych zakamarków Europy i Świata. „Chór w Kontakcie” ma na swoim koncie wiele występów w krakowskich instytucjach kultury i sztuki. Grupa występowała m.in. w Instytucie Goethego, Międzynarodowym Centrum Kultury czy Teatrze Groteska (w ramach Cracow Orient Festival). Ich koncerty kilkakrotnie uatrakcyjniały imprezy akademickie, takie jak Dni Arabskie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Chórzyści mają w swoim dorobku także koncerty charytatywne – najważniejszy, którym mogą się pochwalić to występ dla Nury z Aleppo zorganizowany przez Polską Misję Medyczną, podczas którego wystąpili u boku Agi Zaryan i Grzegorza Turnaua. Mają w swoim dorobku także koncert we francuskim Montresorze latem 2017 roku. Oprócz koncertów gościnnych regularnie można ich zobaczyć i usłyszeć w ich stałym miejscu spotkań, czyli w Kontakcie. Przestrzeni ruchu i tańca przy ulicy Szpitalnej w Krakowie.

W repertuarze „Chóru w Kontakcie” znaleźć można zarówno utwory wielkich kompozytorów – Bacha czy Mozarta, muzykę renesansową, utwory znane z filmów, jak i melodie tradycyjne z całego świata. Chór czerpie z bogactwa muzyki orientalnej, ale wśród wykonywanych przez niego utworów nie brakuje kompozycji z Afryki, Ameryki czy Dalekiego Wschodu. Jego koncerty zabierają słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata, przybliżają to, co obce i otwierają oczy na to, co nieznane. W 2020 roku został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D.2019.Zapraszamy także do obejrzenia innych koncertów z cyklu Villa Artis Online:

https://willadecjusza.pl/aktualnosci/villa-artis-online
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej