pl
A A A

Rezydencje Artystyczne w Willi Decjusza 18.04.2022

Witamy dwie artystki z Austrii w Willi Decjusza.
grafika: kolaż ze zdjęc i grafik związanych z kulinariami
Wczoraj w Willi Decjusza powitaliśmy Gabrielle Edlbauer (z Górnej Austrii) i Julię Goodman (z Nowego Jorku). Artystki zatrzymają się u nas dzięki wspólnej inicjatywie Willi Decjusza i Konsulat Generalny Austrii / Österreichisches Generalkonsulat Krakau , by pracować nad swoim artystycznym projektem poświęconym tradycjom galicyjskiej kuchni.

Gabrielle Edlbauer ukończyła Królewski Instytut Sztuki w Sztokholmie w 2011 roku, a w 2012 uzyskała magisterium na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, gdzie obecnie wykłada. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, Jest laureatką kilku nagród i stypendiów.
Julia Goodman mieszka na Long Island i jest Amerykanką żydowskiego pochodzenia, która ma galicyjskie korzenie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu w 2020 r. i Uniwersytet Nowego Jorku w 2009. Mieszka w Austrii.

Przez kilka najbliższych tygodni artystki będą w Willi Decjusza pracować nad książką kucharską zawierającą przepisy na dania z kurczaka („Jappy Julia’s Crappy Cookbook”) i bez wątpienia odnajdą w Krakowie wiele inspiracji do swojego projektu, przy okazji odkrywając zapomniane korzenie.
___
Obie artystki są rezydentkami Stypendium Artystycznego Instytutu Kultury Willa Decjusza w roku 2022 organizowanego we współpracy z Konsulatem Generalnym Austrii w Krakowie w ramach projektu „On the road again".

Więcej o programie Stypendiów Artystycznych w Willi Decjusza:
https://willadecjusza.pl/stypendium-artystyczne-instytutu-kultury-willa-decjusza
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej