pl
A A A

Przedłużamy wystawę "Inspiracje" 22.11.2021

Wystawę miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego w Willi Decjusza można oglądać do 5 grudnia.
„Inspiracje" - wystawa miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego

Wystawa miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego cieszy się Państwa dużym i niesłabnącym zainteresowaniem, co skłoniło Instytut Kultury Willa Decjusza do przedłużenia ekspozycji. Jeszcze do 5 grudnia będzie można zobaczyć grafiki, płyty miedziorytnicze oraz nowoczesne, ale także zaskakujące widza obrazy multimedialne, dla których pokazane na wystawie prace stały się inspiracjami. Tytuł „Inspiracje” odnosi się do miejsc i okoliczności, które stały się dla autora impulsem do rozpoczęcia pracy nas swoimi dziełami. Jednocześnie miedzioryty wykonane w technice, której rozkwit przypada na czasy renesansu stały się inspiracjami dla grupy młodych twórców, którzy z jednej strony wykorzystując współczesną technologię, a z drugiej pokonując trudności, jakie ona ze sobą niesie wykonali ich multimedialne obrazy, nadając im wysublimowaną dynamikę.
Wypełnione pracami Krzysztofa Skórczewskiego wnętrza zabytkowej Willi Decjusza, również pamiętającej czasy renesansu, w sposób znaczący zmieniły swój charakter. Równocześnie to nieoczywiste dla ekspozycji otoczenie sprawiło, że powstała niepowtarzalna, bardzo osobista i subtelna wystawa, pozwalająca wybrzmieć grafikom o delikatnych liniach wydobytych rylcem na miedzianych płytach.

Wystawie towarzyszy katalog zaprojektowany przez krakowskiego grafika prof. Władysława Plutę.


Zapraszamy do odwiedzenia Willi Decjusza do 5 grudnia 2021 roku:
od poniedziałku do piątku: 10:00 – 17:00
oraz w niedziele: 11:00 – 18:00.

Więcej o wystawie:
https://willadecjusza.pl/aktualnosci/inspiracje-wystawa-krzysztofa-skorczewskiego


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Współpraca:
Jan Fejkiel Gallery
Stowarzyszenie Willa Decjusza

Patroni Medialni:
Radio Kraków
wyborcza.pl
Karnet Krakow Culture

Sztuka miedziorytu | Spotkanie z Krzysztofem Skórczewskim

W ramach cyklu Reinterpretacja dziedzictwa prof. Krzysztof Skórczewski w rozmowie z Dominiką Kasprowicz, dyrektorką Instytutu Kultury Willa Decjusza przybliżył tajniki techniki miedziorytu i opowiedział o kilku wybranych grafikach prezentowanych na wystawie.
Rejestrację spotkania można zobaczyć na kanale YT Instytutu Kultury Willa Decjusza.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej