pl
A A A

Literatura schronienia 05.05.2021

Zapraszamy na spotkanie z Aaiún Nin, stypendystką programu ICORN.
Wraz z Radą ds. Równego Traktowania Kraków zapraszamy 5 maja o godz. 17.30 na spotkanie online z Aaiún Nin - poetką, performerką i aktywistką z Angoli, która w ramach programu ICORN będzie żyć i pracować przez najbliższe dwa lata w Willi Decjusza w Krakowie.

Aaiún Nin jest dziewiątą stypendystką Miasta Krakowa w ramach programu ICORN. Urodzona w Angoli Nin jest poetką, artystką i aktywistką, podejmującą w swojej twórczości wątki dyskryminacji rasowej i płciowej, a także doświadczeń osób LGBT+. W 2016 roku emigrowała do Danii, gdzie nawiązała współpracę z artystami identyfikującymi się z kulturą queer. W wierszach artystka często odwołuje się do sytuacji panującej w Angoli, m.in. poruszając problemy przemocy seksualnej wobec kobiet, fundamentalizmu religijnego, nierówności społecznych i rasizmu. Podczas pobytu w Kopenhadze w swoich wypowiedziach Aaiún Nin podnosiła również kwestie dyskryminacji prawnej migrantów oraz systematycznej przemocy policyjnej w Skandynawii, a w kontekście ruchu Black Lives Matter wypowiadała się w obronie praw czarnoskórych. Jej twórczość oceniana bardzo wysoko przez PEN International, pisze po angielsku, francusku i portugalsku.

5 maja podczas spotkania organizowanego przez Radę ds. Równego Traktowania oraz Instytut Kultury Willa Decjusza z pisarką Aaiún Nin, o literaturze, dyskryminacji i twórczości samej artystki, rozmawiać będzie Olga Brzezińska, prezeska Fundacji Miasto Literatury i dyrektor programowa Festiwalu Miłosza. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczone na język polski oraz język migowy.

Spotkanie można będzie oglądać na profilu FB wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/415419739564467/

Spotkanie odbywa się w ramach inicjatywy "Maj Równości" organizowanej przez Miasto Kraków.

Serdecznie zapraszamy!


Organizatorami Programu Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN w Krakowie są Miasto Kraków, Instytut Kultury Willa Decjusza, który realizuje program stypendium i zapewnia miejsce pracy twórczej oraz opiekę nad pisarzami oraz KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Więcej o programie i stypendystach ICORN:
https://willadecjusza.pl/program-rezydencjalny-miedzynarodowej-sieci-miast-schronienia-icorn
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej