Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Edukacja i zabawa w Willi Decjusza 06.11.2023

Poznaj nasze programy edukacyjne dla dzieci!
Willa Decjusza to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Krakowa, w którym wszyscy mieszkańcy miasta - także ci najmłodsi – obcując z zabytkową przestrzenią, mają okazję w niecodzienny sposób odkrywać dziedzictwo Krakowa i Europy.

W Willi realizowane nie tylko projekty międzynarodowe, wystawy, konferencje, debaty, koncerty, ale także działania edukacyjne, zorientowaną na dialog oraz wzmacnianie wielokulturowego potencjału miasta, z kreatywnym wykorzystaniem zabytkowego miejsca jakim jest Willa Decjusza. Prowadzone przez Instytut Kultury Willa Decjusza projekty i działania opierają się na łączeniu tradycji z nowoczesnością, w oparciu o innowacyjne i kreatywne podejście do myślenia o dziedzictwie, kulturze i potrzebach współczesnych odbiorców.  

Dla najmłodszych odbiorców w Willi prowadzone są innowacyjne zajęcia edukacyjne z zakresu historii i sztuki. Nasza oferta skierowana jest do klas szkół podstawowych. W ramach działań edukacyjnych dla dzieci Willa Decjusza prowadzi kilka cyklicznych programów m.in.: Spotkanie z Decjuszem, Renesans w Willi Decjusza i spacery detektywistyczne.

RENESANS W WILLI DECJUSZA to pięciogodzinny cykl warsztatów z zakresu historii, literatury i sztuki,  skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII. Scenariusz zajęć obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, zapoznanie się z jej historią i architekturą, wykład o epoce renesansu oraz warsztaty literackie i plastyczne związane ze sztuką renesansu.

SPOTKANIE Z DECJUSZEM - program skierowany do dzieci z klas IV-VII obejmujący zwiedzanie Willi i Parku Decjusza, nocleg w reprezentacyjnych salach Willi, obiadokolację i śniadanie w Restauracji w Willi Decjusza.

SPACERY DETEKTYWISTYCZNE - to zajęcia odbywające się w zabytkowej przestrzeni Willi Decjusza w formie gry, podczas której uczestnicy wraz z prowadzącą – historyczka sztuki, przewodniczką po Krakowie - rozwiązują detektywistyczną zagadkę, inspirowaną historią Willi Decjusza i jej pierwszego właściciela oraz poznają zakamarki zabytkowego pałacu.


Wszystkie spacery są odpłatne. Koszt spacerów uzależniony jest od ilości uczestników.

Więcej o naszych programach:
https://willadecjusza.pl/edukacja
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej