Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Dla dzieci

SPACERY DETEKTYWISTYCZNE DLA DZIECI

Spacery detektywistyczne po Willi Decjusza to zajęcia odbywające się w formie gry, podczas której uczestnicy wraz z prowadzącą rozwiązują detektywistyczną zagadkę, inspirowaną historią Willi Decjusza oraz poznają zakamarki zabytkowego pałacu.
„Tajemnica Josta” - spacer detektywistyczny dla dzieci w Willi Decjusza

W czasie remontu wieży kościoła Mariackiego w Krakowie przypadkowo natrafiono na tajemniczy schowek. Były w nim ukryte dziwne stare dokumenty. Napisane niezrozumiałym językiem, przybrudzone i praktycznie niemożliwe do odczytania. Widnieje na nich nazwisko Josta Decjusza, XVI-wiecznego multimilionera, bankiera króla Zygmunta Starego i właściciela luksusowej willi pod Krakowem. Czego dotyczą stare dokumenty? Dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, by ukryć je tak skrzętnie? Czy kluczem do rozwiązania tajemnicy jest bajeczne bogactwo Josta? 

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci - zaprasza młodych wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której zwiedzimy przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznamy jej zakamarki i (być może!) rozszyfrujemy wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny....

SPACERY DLA GRUP SZKOLNYCH:
Zapraszamy klasy I, II, III, IV i V szkół podstawowych do udziału w spacerze detektywistycznym po Willi Decjusza.

Zapisy: Sylwia Miłkowska
sylwia@willadecjusza.pl

SPACERY DLA INDYWIDUALNE:
Spacery odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci 6-8 lat,
II grupa: 9-11 lat,
Kosmiczna awantura u Decjusza

Co się stanie, gdy spotkają się gwiazdy? Czy zostaje po takim spotkaniu ślad?

W pięknej willi na przedmieściach Krakowa spotkały się kiedyś dwie gwiazdy. I jak to bywa między sławnymi osobami wybuchła między nimi... niewielka sprzeczka. O co pokłócili się ze sobą królewski doradca Jost Decjusz i badacz kosmosu Mikołaj Kopernik? Czy w starych murach willi pozostał po tej sprzeczce jakiś ślad? Co wyniknęło z ich spotkania?
Ach, gdyby tylko te mury mogły mówić… A może tym razem …przemówią?

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej przygotowaliśmy wraz z Łucją Malec-Kornajew czyli słynną detektywką Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki  - kolejny spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza. Czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach Willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

SPACERY DLA GRUP SZKOLNYCH:
Zapraszamy klasy I, II, III, IV i V szkół podstawowych do udziału w spacerze detektywistycznym po Willi Decjusza.

Zapisy: Sylwia Miłkowska
sylwia@willadecjusza.pl

SPACERY DLA INDYWIDUALNE:
Spacery odbywają się cyklicznie w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci 6-8 lat,
II grupa: 9-11 lat,
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej