Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Dla dzieci

SPACERY DETEKTYWISTYCZNE DLA DZIECI

Spacery detektywistyczne po Willi Decjusza to zajęcia odbywające się w formie gry, podczas której uczestnicy wraz z prowadzącą rozwiązują detektywistyczną zagadkę, inspirowaną historią Willi Decjusza oraz poznają zakamarki zabytkowego pałacu.
„Tajemnica Josta” - spacer detektywistyczny dla dzieci w Willi Decjusza

W czasie remontu wieży kościoła Mariackiego w Krakowie przypadkowo natrafiono na tajemniczy schowek. Były w nim ukryte dziwne stare dokumenty. Napisane niezrozumiałym językiem, przybrudzone i praktycznie niemożliwe do odczytania. Widnieje na nich nazwisko Josta Decjusza, XVI-wiecznego multimilionera, bankiera króla Zygmunta Starego i właściciela luksusowej willi pod Krakowem. Czego dotyczą stare dokumenty? Dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, by ukryć je tak skrzętnie? Czy kluczem do rozwiązania tajemnicy jest bajeczne bogactwo Josta? 

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci - zaprasza młodych wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której zwiedzimy przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznamy jej zakamarki i (być może!) rozszyfrujemy wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny....

SPACERY DLA GRUP SZKOLNYCH:
Zapraszamy klasy I, II, III, IV i V szkół podstawowych do udziału w spacerze detektywistycznym po Willi Decjusza.

Zapisy: Sylwia Miłkowska
sylwia@willadecjusza.pl

SPACERY DLA INDYWIDUALNE:
Spacery odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci 6-8 lat,
II grupa: 9-11 lat,
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej