Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

W duchu chopinowskim

Zapraszamy na koncert Witolda Wilczka oraz absolwentów Szkoły Muzycznej w Krakowie.
grafika ozdobna
W niedzielę 14 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do Willi Decjusza na kameralny koncert zatytułowany „W duchu chopinowskim”.  

Krakowski pianista Witold Wilczek wraz ze swoimi uczniami, przygotowującymi się do recitali dyplomowych i konkursów, wykonają wybrane dzieła Fryderyka Chopina oraz twórców odwołujących się do jego dziedzictwa. Usłyszymy utwory Stefana Hellera i Franciszka Liszta – węgierskich autorów okresu romantyzmu oraz norweskiego pianisty i dyrygenta Edwarda Griega, które odzwierciedlają wpływ chopinowskiej pianistyki na twórczość współczesnych mu kompozytorów. Centralnym punktem programu muzycznego będzie Gaspard de la nuit, jedno z największych arcydzieł fortepianowych autorstwa Maurice'a Ravela. Trzyczęściowa suita inspirowana poematem Aloysiusa Bertranda jest kulminacją kontynuacji zarówno ekspresji, jak i techniki pianistycznej płynących z tradycji chopinowskiej.

Na koncert wstęp wolny.  Bezpłatne wejściówki do pobrania:
https://bilety.willadecjusza.pl/index.php/repertoire.html?id=253


WITOLD WILCZEK - krakowski pianista urodzony w rodzinie z długimi muzycznymi tradycjami. Kształcił się w Hochschule der Künste w Bernie w klasie prof. Tomasza Herbuta oraz w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Moniki Sikorskiej-Wojtachy oraz prof. Zbigniewa Raubo. W 2021 r. otrzymał tytuł doktora sztuk z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Swoje umiejętności doskonalił u takich pianistów, jak: Dina Yoffe, Andrzej Pikul, Maja Nosowska, Lee Kum Sing, Anna Malikova, Jan Jiracek von Arnim, Tamas Ungar, Eugen Indjic, Ekaterina Derzhavina.

Koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Rosja, Szwajcaria, Węgry, Włochy, USA, Wielka Brytania), występując m.in. na festiwalach, takich jak: Printemps Musical d`Annecy, Academia Festival Saracinesco, Klavier Plus Isny czy II Dni Kultury Polskiej na Kamczatce. Występował też z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Duczmal-Mróz oraz z orkiestą Giardino d'Amore pod batutą Marty Gardolińskiej.
Jego dyskografia obejmuje cztery albumy płytowe, w tym dwa solowe: komplet pieśni Mieczysława Karłowicza nagrany wraz z sopranistką Łucją Czarnecką oraz II Koncert Fortepianowy As-dur Zygmunta Stojowskiego zarejestrowany dla wytwórni DUX w warszawskim studio S1 wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Juventus pod batutą Marka Wroniszewskiego.
Jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych w Paryżu, Rzymie i Budapeszcie, a także stypendystą fundacji Lyra, BieleckiArt oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
www.witoldwilczek.com
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej