pl
A A A

Święto Rodziny Krakowskiej

Zapraszamy rodziny z dziećmi do Willi Decjusza
Włączając się w miejskie Święto Rodziny Krakowskiej zapraszamy do Willi Decjusza.

PROGRAM

28 maja (sobota)

godz. 12.00, Koncert Chóru Bethel College ze Stanów Zjednoczonych

Chór koncertowy Bethel College reprezentuje uczelnię, występując w swoim macierzystym kampusie, koncertując dla lokalnej publiczności i odbywając coroczne tournée po innych stanach. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 1978 roku chór co cztery lata występuje również za granicą. Dotychczas zaprezentował swój program w Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Bośni, Francji, Belgii, Szwecji i Norwegii. W 2022 roku już nie po raz pierwszy zespół zaplanował przyjazd na wiosenne tournée do Polski.

Najważniejszą dewizą wykonawców jest budowanie głębokiego poczucia więzi między śpiewakami i publicznością poprzez doskonałe wykonania muzyki chóralnej. W programie koncertu w Willi Decjusza zabrzmią utwory sakralne m.in. Heinricha Schütza, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XVII wieku, amerykańskich autorów Petera Christiana Lutkina (1858-1931) czy Williama Levi Dawsona (1899-1990) oraz wiele współczesnych aranżacji muzyki chóralnej.
Na koncert wstęp wolny.

godz. 13.30, Tajemnica Josta, spacer detektywistyczny dla dzieci
Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat na spacer detektywistyczny pt. „Tajemnica Josta" prowadzony prowadzony przez Panią Fishką – przewodniczkę po Krakowie, historyczkę sztuki, autorkę fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci. Scenariusz opiera się na kanwie historii Justusa Ludwika Decjusza, pierwszego właściciela Willi.
Obowiązują zapisy.
Wydarzenie płatne: 25 zł od uczestnika

29 maja (niedziela)

od 11.00 do 18.00: indywidualne zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza. Ostatnie wejście odbywa się najpóźniej 45 minut przed zamknięciem.

godz. 11.00: oprowadzanie z przewodnikiem w języku ukraińskim
godz. 13.30: oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w języku polskim

Wstęp wolny.
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej