Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Reinterpretacja dziedzictwa

Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.
Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy na cykl spotkań online poświęconych wybranym tematom z obszaru dziedzictwa kulturowego.

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza na cykl spotkań online poświęconych wybranym tematom z obszaru dziedzictwa kulturowego. Punktem wyjścia do rozważań będzie historia zespołu pałacowego Willi Decjusza i jego dawnych właścicieli, jak np.: zamiłowanie księżnej Marceliny Czartoryskiej do sztuki. W podejmowanych zagadnieniach będą przewijać się zarówno odwołania do współczesnych artystów i twórców, jak i do historycznych inspiracji. Uczestnicy spotkań wspólnie z prowadzącymi będą poszukiwać wartości płynących z różnorodności kulturowej oraz łączenia różnych dziedzin sztuki i nauki.


W lipcu zapraszamy na spotkania:

20.07 (wtorek), godz. 9.30-10.30 spotkanie online
„Malarstwo Paula Gauguina pełne barw, emocji i fascynacji”. Prowadzenie Beata Zuba.

Francuski malarz uznawany jest za jednego z czołowych przedstawicieli postimpresjonizmu i jednego z najważniejszych artystów XX wieku. Jego twórczość nie istniałaby bez podróży i fascynacji egzotyką. Malarskie tematy czerpał z lokalnych tradycji i zwyczajów, a następnie interpretował je w swoich dziełach. Dzięki temu Gauguin w obrazach przedstawiających paletę ludzkich emocji przeniósł do sztuki europejskiej zupełnie nowe i nieznane wcześniej wątki.

Spotkanie online dostępne za pośrednictwem platformy Zoom od godz. 9:30
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/98115621144?pwd=bUdrY1M0MDNnczhrV2xzdFJOWi9oQT09
Meeting ID: 981 1562 1144
Passcode: 601096

oraz od 9.30 na kanałach:
Facebook Instytutu Kultury Willa Decjusza
https://www.facebook.com/Decjusz/

oraz Facebook CAS w Willi Decjusza
https://www.facebook.com/pages/category/Society---Culture-Website/Centrum-Aktywno%C5%9Bci-Senior%C3%B3w-Willa-Decjusza-106462340873278/28.07 (środa), godz. 10.00, spotkanie stacjonarne w Willi Decjusza:
„Sztuka w dialogu z przestrzenią”.

Spotkanie wokół autorskiej wystawy pt.: „Botanical Dream no 11”, gdzie zgromadzone zostały prace słowackiego twórcy Milana Lukáča. Obok subtelnych monotypii odwołujących się do wspomnień z dzieciństwa autor zaprezentował rzeźby z brązu i drewna, których tematem są formy roślinne. Milan Lukáč jest pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Architektury i Designu Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie oraz autorem wielu monumentalnych dzieł, pomników i miejsc pamięci.
Prowadzenie Beata Zuba.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej