pl
A A A

Reinterpretacja dziedzictwa

Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.
Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.
Zapraszamy na cykl spotkań online poświęconych wybranym tematom z obszaru dziedzictwa kulturowego.

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza na cykl spotkań online poświęconych wybranym tematom z obszaru dziedzictwa kulturowego. Punktem wyjścia do rozważań będzie historia zespołu pałacowego Willi Decjusza i jego dawnych właścicieli, jak np.: zamiłowanie księżnej Marceliny Czartoryskiej do sztuki. W podejmowanych zagadnieniach będą przewijać się zarówno odwołania do współczesnych artystów i twórców, jak i do historycznych inspiracji. Uczestnicy spotkań wspólnie z prowadzącymi będą poszukiwać wartości płynących z różnorodności kulturowej oraz łączenia różnych dziedzin sztuki i nauki.


2.06 (środa), godz. 9.30-10.30 spotkanie online:
 „Ogród Majorelle – niewyczerpane źródło inspiracji”. Prowadzenie Beata Zuba.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu Reinterpretacji dziedzictwa przeniesie Państwa do wspaniałych ogrodów Marrakeszu. Skupimy się na jednym i zarazem najpiękniejszym dziele wykreowanym poprzez połączenie niepowtarzalnej i artystycznej wizji francuskiego malarza z nieprzewidywalnością i różnorodnością natury. W sposób niezwykle barwny i subiektywny przedstawione zostaną tajemnice ogrodu Majorelle. Obok obrazów uformowanych różnorodnymi kształtami roślin i nieoczywistymi połączeniami plam barwnych zaprezentowane zostaną prace malarskie, które stworzył założyciel ogrodu - Jacques Majorell.


Spotkanie online dostępne za pośrednictwem platformy Zoom od godz. 9:20
Join Zoom Meeting:
https://zoom.us/j/96232567475?pwd=Y0g1MVhwZmhuRnF6dUlpY2ZtOHhPQT09
 
Meeting ID: 962 3256 7475
Passcode: 411485

oraz od 9.30 na kanałach:
Facebook Instytutu Kultury Willa Decjusza
https://www.facebook.com/Decjusz/

oraz Facebook CAS w Willi Decjusza:
https://www.facebook.com/pages/category/Society---Culture-Website/Centrum-Aktywno%C5%9Bci-Senior%C3%B3w-Willa-Decjusza-106462340873278/
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej