pl
A A A

Program Dukaty Decjusza 2020

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Dukaty Decjusza" adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego. „Dukaty Decjusza" to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce.
Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i Unii Europejskiej, numizmatykę oraz przedstawią renesans i jego wybitnych przedstawicieli.

W programie jednorazowo może wziąć udział ok. 25-28 osób. Program warsztatów realizowany jest w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w salach pierwszego piętra Willi Decjusza.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Koszty transportu i ew. ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.

Koordynator projektu:
Grzegorz Morek,
tel. 12 425 36 38, 425 36 44, wew. 154

Zapraszamy też do udziału w Dukatach Decjusza w sieci - warsztatach w formie online.
https://dukaty.willadecjusza.pl/

Finansowanie

Dukaty Decjusza - Regulamin projektu

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej