Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Ersan Pekin

Stypendysta Programu Rezydencjalnego Międzynarodowej Sieć Miast Schronienia (International Cities of Refuge Network ICORN) w latach 2023-2024.
Ersan Pekin to turecki pisarz i były dziennikarz. Autor wydanej w 2013 roku książki „Kadınlar Yedi Bitirdi Beni" (pol. „Pożarty przez kobiety”), która opowiada historię mężczyzny cierpiącego na uzależnienie od seksu. Opublikował trylogię pt. „Puzzle” (2019-2021) oraz trzy powieści w języku angielskim: „Roots” (2021), „Pathetic and Synthetic Thoughts in a Jar” (2021) i „Earthscraper” (2021). Jego powieści eksplorują dynamikę relacji między mężczyznami i kobietami oraz zacieranie się granic między rzeczywistością a snem. Kilka jego opowiadań zostało opublikowanych w magazynach „Berfin Bahar” i „İnsancıl”.

Ersan Pekin pracował wcześniej jako reporter krajowej telewizji Ulusal Kanal w Ankarze. W 2016 roku objął stanowisko redaktora naczelnego gazety „Ulus Gazetesi”, które pełnił do 2019 roku, kiedy został zwolniony z powodu „liberalnych i antymilitarystycznych idei oraz publikacji”.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej