Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Zabawa, edukacja i nocleg w Willi Decjusza 11.03.2024

Rusza nabór na Dukaty Decjusza!
Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza do udziału w programie edukacyjnym „Dukaty Decjusza" adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z województwa małopolskiego.

„Dukaty Decjusza" to cieszący się dużym zainteresowaniem program popularyzujący wiedzę o ekonomii, historii i numizmatyce. Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza – od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza – autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej oraz samej epoce odrodzenia.

Zajęcia prowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy opowiedzą m.in. o rozwoju ekonomii, polityce monetarnej Polski i Unii Europejskiej, numizmatyce oraz renesansie i jego wybitnych przedstawicielach.

W programie jednorazowo może wziąć udział od 20 do 28 uczniów oraz 2 nauczycieli/opiekunów. Program warsztatów realizowany jest w godz. 16.00 – 9.00 i obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty, kolację i śniadanie oraz nocleg na materacach, we własnych śpiworach w reprezentacyjnych salach pierwszego piętra Willi.

Udział w programie jest częściowo odpłatny, uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt wyżywienia (obiadokolacji i śniadania).

Zgłoszenia wraz z proponowanym terminem należy przesyłać na adres: willa@willadecjusza.pl
              
Terminy Dukatów Decjusza w 2024:
8/9 maja (rezerwacja)
14/15 maja (rezerwacja)
12/13 czerwca (rezerwacja)
17/18 czerwca (rezerwacja)
23/24 września (rezerwacja)
25/26 września (rezerwacja)
3/4 października (rezerwacja)
7/8 października (rezerwacja)
9/10 października (rezerwacja)
15/16 października (rezerwacja)
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej