pl
A A A

Wystawa Konstelacja LEM 04.10.2021

Zapraszamy na wystawę sztuki intermedialnej "Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka"
Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka
Wystawa sztuki intermedialnej

Autorska Galeria Bronisława Chromego (Park Decjusza)
oraz Willa Decjusza w Krakowie
8 – 31 października 2021

Zapraszamy na wystawę „Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka”, prezentującą prace młodych artystów z zakresu sztuki intermediów.
8 października (piątek) o godz. 18:00 odbył się wernisaż wystawy w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego (Park Decjusza).

 
„Bo wczorajsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność jutrzejszą normą” – hasło Roku Lema, zaczerpnięte z powieści Katar, nabiera szczególnego znaczenia w kontekście przyspieszającego rozwoju technologii, która w coraz większym stopniu naznacza ludzki stosunek do świata. Stanisław Lem w swojej twórczości przewidywał technologiczną przyszłość – roboty, maszyny, urządzenia i techniki informacyjne, które w jego książkach były jedynie wytworami naukowej fantastyki, dzisiaj są normą i współtworzą naszą codzienność.

 Wystawa jest komentarzem do rzeczywistości naznaczonej przez technologię. Przyświeca jej przekonanie, że sztuka intermedialna, której „naturalnym środowiskiem” jest przestrzeń technicznych zdobyczy, pokazuje tkwiące w technologii piękno, ale jednocześnie pełni rolę krytyczną, wskazując na jej zagrożenia. Dorobek Stanisława Lema jest dla tworzących tę wystawę artystów nieocenionym źródłem inspiracji i podpowiedzi.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace artystów:
Sandry Bąk
Estery Gałuszki
Konrada Gubały
Mileny Janczur
Jany Moroz
Bartosza Radzikowskiego
Pawła Sergunina
Aleksandry Szalińskiej
Miłosławy Skomry
Franciszka Szymana

Kurator: Mateusz Świderski

Godziny otwarcia:
od wtorku do piątku – 15:00 – 18:00
sobota i niedziela – 11:00 – 18:00
Wstęp wolny


“Konstelacja LEM” to projekt realizowany przez Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z Autorską Galerią Bronisława Chromego, Intermedia Kraków oraz Fundacja Rozwoju Sztuki Intermediów.

 Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje 2021

Więcej o projekcie:
https://willadecjusza.pl/konstelacjalem/
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej