Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Willa dostępna 26.04.2023

Szkolenie z zakresu dostępności Willi Decjusza.
zdjęcie czasopisma w języku Braille'a
Czym różni się Polski Język Migowy od systemu językowo-migowego? Jak czytać litery alfabetu Braille'a? Jak działają aplikacje dla osób niewidomych i głuchych? Jak i kiedy oferować pomoc osobom ze specjalnymi potrzebami? Jak dostosować swoje działania i przestrzeń, aby każdy mógł z nich skorzystać?

Aby lepiej zrozumieć potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami i potrafić odpowiednio przygotować dla nich ofertę programową dotyczącą trwającego u nas projektu "Historia Willi Decjusza od czasów Justusa Decjusza do współczesności" 25 kwietnia wspólnie z zespołem Altix i Fundacją "Szansa dla Niewidomych" cały zespół pracowników Willi Decjusza poznawał świat osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Program szkolenia obejmował takie zagadnienia jak:
1. Podstawowe zasady w kontaktach z osobami z różnymi dysfunkcjami.
- Osoby niewidome i słabowidzące,
- Osoby Głuche/słabosłyszące,
- Osoby z niepełnosprawnością ruchu,
- Osoby z niepełnosprawnością intelektualną,
- Osoby ze szczególnymi potrzebami.
2. Poprawa jakości obsługi klientów jakimi są osoby z niepełnosprawnościami zwiedzające Willę Decjusza – zaprezentowanie udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami zastosowanych w Willi Decjusza
3. Prezentacja sprzętu ułatwiającego codzienne funkcjonowanie oraz nowoczesnych technologii informatycznych dla osób z dysfunkcją wzroku, takich jak udźwiękowione telefony, powiększalniki i lupy elektroniczne, testery kolorów, urządzenia do odczytu książek mówionych, urządzenia lektorskie, monitory brajlowskie.
4. Techniki udzielania pomocy osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności – m.in. w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia


Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier” prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Institut fur Bildung und Kultur e.V oraz Fundacją Kultury bez Barier w ramach działania 4.3 programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dofinansowanie

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej