pl
A A A

Wielopokoleniowe spotkania muzyczne powracają! 11.09.2020

Zapraszamy na cykl koncertów w Krakowie i Dobczycach w ramach projektu „Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna".
Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie powraca z unikatowym, muzyczno-artystycznym uniwersytetem trzeciego wieku w Krakowie oraz Dobczycach. „Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna: Kraków/Dobczyce” potrwa od 13 września do 14 grudnia 2020 roku w Wilii Decjusza w Krakowie oraz Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza M. Pawlaka w Dobczycach.

Projekt zakłada serię 4 spotkań artystyczno-edukacyjnych w każdej z miejscowości (w sumie 8), obejmującej zarówno klasyczne recitale muzyczne, prelekcje i spotkania z artystami. 

Ideą projektu jest bliskość muzyki, zerwanie z jej hermetycznością. Zarówno ze względu na liczbę wykonawców, wykonywaną muzykę, jak i warunki zewnętrzne koncerty będą znacznie bardziej przystępne dla publiczności. Muzyka kameralna ma bowiem charakter bardziej bezpośredni, wywodzi się z muzykowania domowego i salonowego. Założeniem jest, by repertuar był jednocześnie ambitny i atrakcyjny, pozwalał na wielopokoleniowe uczestnictwo (dziadków i wnuków), by prezentowali go najlepsi wykonawcy, ale także by artyści spotkali się ze słuchaczami, sami mówili o granych utworach, swojej interpretacji, inspiracjach, by wchodzili w realną interakcję z publicznością. Celem jest przywrócenie ducha spotkań salonowych, niemalże domowych, z atmosferą intelektualnego pobudzenia. 

Każdy koncert odbywa się w dwóch miejscach: Willa Decjusza w Krakowie oraz Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza M. Pawlaka w Dobczycach

Program:

wrzesień (13 - Kraków, 14 - Dobczyce): Wariacje na tematy ludowe - recital solowy Julii Samojło z utworami polsko-żydowskiego kompozytora, Romana Ryterbanda.

Bezpłatna rejestracja na koncert w Willi Decjusza w Krakowie: https://app.evenea.pl/event/mamkrakow1/
Bezpłatna rejestracja na koncert w Dobczycach: szkolamuzyczna@dobczyce.pl

październik (18 - Kraków, 19 - Dobczyce): Muzyczny solenizant - recital kameralny z sonatami skrzypcowymi L. van Beethovena: Maria Sławek (skrzypce), Monika Gardoń-Preinl (fortepian)

listopad (22 - Kraków, 23 - Dobczyce): Zapomniani polscy twórcy - recital kameralny z utworami na klarnet i fortepian S. Kisielewskiego, I. Dobrzyńskiego, M. Weinerga: Piotr Lato (klarnet), Wioletta Fluda-Tkaczyk (fortepian)

grudzień (13 - Kraków, 14 - Dobczyce): Nadzwyczajny koncert świąteczny – orkiestra kameralna Extra Sounds Ensemble prowadzona przez Alicję Śmietanę (skrzypce), w programie utwory klasyczne i aranżacje współczesnych utworów świątecznych

 
Organizator:
Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie

Współorganizatorzy:
Instytut Kultury Willa Decjusza – Instytucja Kultury Miasta Krakowa
Szkoła Muzyczna I st. w Dobczycach
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat: Radio Kraków, TVP3 Kraków, Tapeta, Sedno.


Strona internetowa: www.spmk.com.pl
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej