Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Tajemnica Josta 08.01.2024

Zapraszamy dzieciaki na spacer detektywistyczny po Willi Decjusza.
grafika ozdobna
W czasie remontu wieży kościoła Mariackiego w Krakowie przypadkowo natrafiono na tajemniczy schowek. Były w nim ukryte dziwne stare dokumenty. Napisane niezrozumiałym językiem, przybrudzone i praktycznie niemożliwe do odczytania. Widnieje na nich nazwisko Josta Decjusza, XVI-wiecznego multimilionera, bankiera króla Zygmunta Starego i właściciela luksusowej willi pod Krakowem. Czego dotyczą stare dokumenty? Dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, by ukryć je tak skrzętnie? Czy kluczem do rozwiązania tajemnicy jest bajeczne bogactwo Josta?

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci - zaprasza młodych wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której zwiedzimy przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznamy jej zakamarki i (być może!) rozszyfrujemy wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny....

Najbliższy spacer indywidualny dla dzieci w wieku 6-9 lat odbędzie się w niedzielę 14 stycznia o godz. 12.00 w Willi Decjusza.
Spacer potrwa ok. 80 min.

Zakup biletu jest równoznaczny z rezerwacją miejsca.
Koszt spaceru: 25 zł/dziecko

Bilet można kupić pod linkiem:
https://bilety.willadecjusza.pl/index.php/repertoire.html?id=150
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej