pl
A A A

Święto Rodziny Krakowskiej 19.05.2021

Zapraszamy rodziny z dziećmi na spacer detektywistyczny po Parku Decjusza i zwiedzanie wnętrz Willi Decjusza!
INSTYTUT KULTURY WILLA DECJUSZA zaprasza na ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ

22 maja 2021 (sobota) Instytut Kultury Willa Decjusza w ramach Święta Krakowskiej Rodziny zaprasza rodziny z dziećmi na Spacer Detektywistyczny po Parku Decjusza oraz do zwiedzania pałacowych wnętrz renesansowej Willi Decjusza.

PROGRAM:

1. Spacer detektywistyczny dla dzieci po Parku Decjusza „Wiadomość od profesora”

Pewnego razu w ręce Fiszki, słynnej lecz trochę szalonej detektywki z Krakowa, trafiła tajemnicza książka. Powiedzmy to otwarcie - wyszperała ją sprzątając na strychu pewnej ekskluzywnej willi, gdy usiłowała zarobić na swe utrzymanie po tym, jak jej biuro przeżyło finansowy krach. Książka była stara i pobazgrana, być może przez właściciela. Na pierwszy rzut oka nie wyglądała ciekawie. Lecz Fiszka siódmym zmysłem zauważyła w bazgrołach coś, co przykuło jej uwagę. Co to było i czy miało znaczenie? Czy coś kryje się za niezrozumiałymi znakami? Dokąd doprowadzi nas kolejne śledztwo Dziecięcego Biura Detektywistycznego?

Zapraszamy na spacer detektywistyczny „Wiadomość od profesora” prowadzony przez Panią Fiszkę, przewodniczkę po Krakowie, historyczkę sztuki, autorkę wielu fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci.

Spacer rozpocznie się w na dolnym dziedzińcu przy kamiennych schodach Willi Decjusza, a następnie grupa uczestników wyruszy na wędrówkę po Parku Decjusza.

Godz. 11.00 (czas trwania ok. 1,5 godz.)
Aktywność przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza:
https://forms.gle/JXudaC5hwSEasPYm8 
Zapisy na spacer zostały zakończone. Lista uczestników jest zamknięta.


 
*Liczba uczestników spaceru detektywistycznego dostosowana zostanie do obowiązujących  rozporządzeń wydanych w związku ze stanem epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce.


2. Zwiedzanie Willi Decjusza dla rodzin z dziećmi*

W dniu 22 maja w godz. od 11.00 do 16.00 zapraszamy do zwiedzania zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza dedykowanego krakowskim rodzinom. Odwiedzając Willę Decjusza - obiekt o unikatowym charakterze i związany z kulturą XVI wieku, uczestnicy poznają również mało znaną postać Justusa Ludwika Decjusza, założyciela Willi, który pełnił znaczącą funkcję na dworze królewskim Zygmunta Starego.  

 
*Liczba uczestników zwiedzania dostosowana zostanie do obowiązujących rozporządzeń wydanych w związku ze stanem epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce.

Kawiarniany ogródek
W czasie trwania zwiedzania i spaceru przy Willi będzie otwarty kawiarniany ogródek.


O innych wydarzeniach organizowanych z okazji Święta Rodziny Krakowskiej można dowiedzieć się pod poniższym linkiem:
https://www.krakow.pl/aktualnosci/249413,29,komunikat,zapraszamy_na_swieto_rodziny_krakowskiej_.html
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej