Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Spotkanie Aaiún Nin 05.07.2022

Premiera tomu wierszy
okładka książki Aaiún Nin "Pęknięte połówki mlecznego słońca"
9 lipca podczas Festiwalu Miłosza zapraszamy na premierę tomu wierszy Aaiún Nin "Pęknięte połówki mlecznego słońca".

Z Aaiún Nin, angolską poetką i aktywistką, która przebywa obecnie na stypendium Programu Rezydencjalnego Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN w Willi Decjusza, o jej debiutanckim tomie wierszy będzie rozmawiał Adam Partyka.

Wiersze Nin to poezja zaangażowana, przemawiająca silnym i donośnym głosem w obronie słabszych, wymierzona w fundamentalizm religijny, rasizm, nierówności klasowe i dyskryminację ze względu na płeć czy orientację seksualną. Z drugiej strony jest to również poezja bardzo mocno zakorzeniona w rodzinnych stronach poetki, odnosząca się do dzieciństwa i postkolonialnej historii Afryki.
"Pęknięte połówki mlecznego słońca" to porywający i odważny poetycki głos, będący oskarżeniem kolonializmu, wojny, patriarchatu i rasizmu, stanowiący jednocześnie pełną pasji opowieść o miłości, ciele i pożądaniu.

Tom Aaiún Nin "Pęknięte połówki mlecznego słońca", opublikowany został nakładem krakowskiego wydawnictwa Lokator w ramach serii wydawniczej Instytutu Kultury Willa Decjusza pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO w przekładzie Pawła Łyżwińskiego i Adama Partyki.


Spotkanie w j. angielskim z tłumaczeniem na j. polski odbędzie się 9 lipca (sobota) o godz. 15.00 w Pałacu Potockich w Krakowie.

Współorganizatorzy wydarzenia: Instytut Kultury Willa Decjusza i Kraków Miasto Literatury UNESCO.Więcej o książce i jej autorce:
https://willadecjusza.pl/aaiun-nin-pekniete-polowki-mlecznego-slonca
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej