Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Spacery detektywistyczne 16.05.2023

Zapraszamy dzieciaki do wspólnego rozwiązywania zagadek!
grafika ozdobna
W niedzielę 28 maja 2023 Instytut Kultury Willa Decjusza w ramach Święta Rodziny Krakowskiej zaprasza rodziny z dziećmi do zwiedzania zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego oraz na dwie edycje spacerów detektywistycznych, których scenariusz opiera się na kanwie historii Justusa Ludwika Decjusza pierwszego właściciela Willi oraz w nawiązaniu do jego korespondencji ze słynnym naukowcem i astronomem Mikołajem Kopernikiem.

SPACERY DETEKTYWISTYCZNE
Godz. 11.00 - SPACER DETEKTYWISTYCZNY DLA DZIECI W  WIEKU 7-10 LAT (W JĘZYKU UKRAIŃSKIM)

„… W czasie remontu wieży kościoła Mariackiego w Krakowie przypadkowo natrafiono na tajemniczy schowek. Były w nim ukryte dziwne stare dokumenty. Napisane niezrozumiałym językiem, przybrudzone i praktycznie niemożliwe do odczytania. Widnieje na nich nazwisko Josta Decjusza, XVI-wiecznego multimilionera, bankiera króla Zygmunta Starego i właściciela luksusowej willi pod Krakowem. Czego dotyczą stare dokumenty? Dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, by ukryć je tak skrzętnie? Czy kluczem do rozwiązania tajemnicy jest bajeczne bogactwo Josta?”.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat do wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic Willi Decjusza. Dzieci wraz z ukraińskojęzyczną animatorką wezmą udział w grze, podczas której zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, która najwyraźniej nigdy nie trafiła w ręce spadkobierców jego fortuny....

Gra będzie się toczyła we wnętrzach. Start: Hol Główny na parterze Willi Decjusza, godz. 11.00. Do udziału w spacerze zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Uczestnictwo możliwe po zarejestrowaniu się:
https://forms.gle/83ygbpJRHWagaZHW6

"Таємниця Йоста" - Детективна прогулянка для дітей на Віллі Деціус українською мовою!

Щиро запрошуємо дітей віком 7-10 років пограти разом та відкрити для себе таємниці вілли Деція. Разом з україномовним аніматором діти візьмуть участь у грі, під час якої відвідають прекрасну заміську віллу краківського фінансиста 16 століття, дослідять її куточки та (можливо!) розшифрують послання, яке, мабуть, так і не потрапило до рук спадкоємців його статків.....

Гра відбуватиметься у приміщенні. Початок: головний зал на першому поверсі вілли "Деціус", 11:00. До участі у прогулянці запрошуються діти віком 7-10 років.

Участь у прогулянці безкоштовна. Кількість місць обмежена. Участь можлива за умови реєстрації:
Записи обов'язкові (макс. 15 осіб):
https://forms.gle/83ygbpJRHWagaZHW6

Коли: 28.05.2023 р., 11.00
Де: Вілла Деціуша (ul. 28 lipca 1943 17a)


Вхід вільний, просять прибути приблизно за 15 хвилин раніше до головного вестибюлю вілли. Під час заходу дітей можна залишити під наглядом гіда. У разі відмови від участі просять повідомити організаторів.
grafika ozdobna

godz. 13.00 - SPACER DETEKTYWISTYCZNY DLA DZIECI W WIEKU 7-10 LAT W JĘZYKU POLSKIM

Co się stanie, gdy spotkają się gwiazdy? Czy zostaje po takim spotkaniu ślad?
W pięknej willi na przedmieściach Krakowa spotkały się kiedyś dwie gwiazdy. I jak to bywa między sławnymi osobami wybuchła między nimi... niewielka sprzeczka. O co pokłócili się ze sobą królewski doradca Jost Decjusz i badacz kosmosu Mikołaj Kopernik? Czy w starych murach willi pozostał po tej sprzeczce jakiś ślad? Co wyniknęło z ich spotkania?
Ach, gdyby tylko te mury mogły mówić… A może tym razem …przemówią?

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej przygotowaliśmy wraz z Łucją Malec-Kornajew czyli słynną detektywką Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki  - spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza. Czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach Willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

Start: Hol Główny na parterze Willi Decjusza, godz. 13.00.
Do udziału w spacerze zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat.
:: Cena: 25zł/Dziecko, 20 zł - każde kolejne Dziecko z Rodzeństwa.

Ilość miejsc ograniczony. Uczestnictwo możliwe po zarejestrowaniu się:
https://forms.gle/sc4cfGiR9ZcTGKKd9KAWIARNIANY OGRÓDEK
W czasie trwania zwiedzania i spacerów przy Willi będzie otwarty kawiarniany ogródek, do którego zapraszamy na kawę i ciasto.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej