pl
A A A

Seminaria lemowskie 07.10.2021

W sobotę, 9 października, zapraszamy na dwa seminaria lemowskie towarzyszące wystawie „Konstelacja LEM: technologia - krytyka - sztuka".
SEMINARIA LEMOWSKIE

W najbliższą sobotę, 9 października, zapraszamy na dwa seminaria lemowskie towarzyszące wystawie „Konstelacja LEM: technologia - krytyka - sztuka".

I. Silikonowo-krzemowy archetyp człowieka
Godz. 11.00-13.00, Willa Decjusza)
Prowadzenie: Sidey Myoo // Academia Electronica, mgr. Anna Kołbasa // UJ

Podczas spotkania Sidey Myoo zaprezentuje poglądy filozoficzne związane ze współczesnym dążeniem do stworzenia archetypu człowieka, tak w znaczeniu doskonałej cielesności jak i inteligencji, co wiąże się z powstawaniem współczesnych antropomorficznych, inteligentnych robotów. Następnie mgr Anna Kołbasa, zaprezentuje robota Nao, ze szczególnym uwzględnieniem projektów jego twarzy wykonanych przez prelegentkę.
Wystąpienie odbędzie się równocześnie w Academia Electronica w Second Life.

II. Digitalna kreatywność – nieludzka sztuka.
Godz. 13.00-15.00
Prowadzenie: Sidey Myoo // Academia Electronica, dr Jacek Złoczowski // UP w Krakowie

Prelekcję rozpocznie Sidey Myoo przywołując przykłady twórczych programów i robotów oraz stawiając pytanie o granice twórczości, czy jest ona własnością człowieka, czy raczej właściwością, której można doszukiwać się również w inteligentnych algorytmach. Następnie połączymy się z dr Jackiem Złoczowskim, który zaprezentuje problem autorstwa dzieła sztuki stworzonego przez SI, wskazując m. in. na autonomiczne i ukryte operacje sieci neuronowych zachodzące poza kontrolą człowieka, znaczenie procesu uczenia się i generowania lub potraktowanie SI jako prototwórcę lub medium do przetwarzania danych, w tym treści artystycznych.

Oba seminaria odbędą się równocześnie w Willi Decjusza i Academia Electronica w Second life.

Udział w seminariach jest bezpłatny
Zapisy: pawel.lyzwinski@willadecjusza.pl

Więcej o projekcie:
https://willadecjusza.pl/konstelacjalem/


***
“Konstelacja LEM” to projekt realizowany przez Instytut Kultury Willa Decjusza we współpracy z Autorską Galerią Bronisława Chromego, Intermedia Kraków oraz Fundacja Rozwoju Sztuki Intermediów.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje 2021

 

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej