pl
A A A

Rekrutacja do Lab Heritage trwa! 27.04.2021

W ramach nadchodzącej 19. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej organizowanej w tym roku od 5 do 15 lipca, zorganizowane zostanie Laboratorium Dziedzictwo Kulturowe, w swojej tematyce skoncentrowane na zagadnieniu budowania i rozwoju publiczności.
W ramach nadchodzącej 19. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej organizowanej w tym roku od 5 do 15 lipca, zorganizowane zostanie Laboratorium Dziedzictwo Kulturowe, w swojej tematyce skoncentrowane na zagadnieniu budowania i rozwoju publiczności.

Letnia Szkoła Wyszehradzka (LSW) to projekt, który od 18 lat kształtuje i edukuje pokolenia młodych obywateli Grupy Wyszehradzkiej i krajów ościennych. Przez lata obserwowaliśmy zmianę priorytetów, polityk, trendów, ale przede wszystkim profilu kandydatów i uczestników. W tym roku, pomimo trudności spowodowanych pandemią Covid-19, LSW powraca, koncentrując się na dwóch obszarach: biznes, innowacje i dziedzictwo kulturowe, które wydają się odległe, ale połączone razem dają możliwość stworzenia innowacyjnego i odpowiedzialnego podejścia do obecnego krajobrazu. Laboratoria prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów, których celem będzie wymiana poglądów, zdobywanie wiedzy i konsultowanie własnych pomysłów uczestników, przyczynią się do rozwoju nowej optyki, a także ukształtowania aspirujących liderów V4 i Centralnej i Region Europy Wschodniej. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem projektu: http://www.visegradsummerschool.org/ 

Podczas Laboratorium Dziedzictwo Kulturowe, które poprowadzi Jonathan Goodacre, 15 uczestników projektu porozmawia na tematy związane z głębszym zrozumieniem obecnych i potencjalnych odbiorców. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną innowacyjne podejścia, takie jak: podejmowanie decyzji w oparciu o dane, metody mieszane i techniki kreatywne, a także konstrukcje zorientowane na użytkownika.

Zapraszamy osoby związane zawodowo z działalnością kulturalną. Prosimy, by zgłaszając się opracować własne zagadnienie problemowe, nad którym będzie można pracować w czasie zajęć (zagadnienie niekoniecznie musi mieć bezpośredni związek z Grupą Wyszehradzką).

Rekrutacja potrwa do 9 maja, wszystkich zainteresowanych tematyką dziedzictwa kulturowego i budowania stałego grona odbiorców (managerów, pracowników instytucji kultury, studentów), zapraszamy do aplikowania (należy zaznaczyć chęć uczestnictwa w Lab Heritage)!

Formularz aplikacyjny: https://forms.gle/Tj8N21YE3AvyxANf6
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej