pl
A A A

Reinterpretacja dziedzictwa - spotkanie 30.03.2021

Spotkanie "Renesansowe loggie...tralki i balkony - architektura wczoraj i dziś na przykładzie krakowskiej Willi Decjusza”.
Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza na kolejną edycję cyklu „Reinterpretacja dziedzictwa” poświęconego wybranym zagadnieniom z obszaru dziedzictwa kulturowego.

W środę 31 marca tematem rozmowy będą „Renesansowe loggie...tralki i balkony - architektura wczoraj i dziś na przykładzie krakowskiej Willi Decjusza”.

Uczestnicy spotkania, które poprowadzi Beata Zuba, będą wspólnie poszukiwać własnych doświadczeń związanych z omawianymi przykładami, jak i odniesień do innych, często odległych i zaskakujących wątków sztuki. Poprzednie rozważania przeniosły słuchaczy z loggii Willi Decjusza zdobionej unikatową, ceramiczną dekoracją do jednego z najpiękniejszych dworców kolejowych Portugalii - stacji Sao Bento w Porto. Przed nami kolejna podróż w świecie sztuki, której cel kreują Państwo sami.


Spotkanie online dostępne za pośrednictwem platformy Zoom od godz. 9:20

Join Zoom Meeting:
https://zoom.us/j/97426008725?pwd=SlRpRUkwZlZSbG11d2Q0RHpFa1Jxdz09

Numer spotkania: 974 2600 8725
Hasło: 597748

oraz od 9.30 na kanałach:
Facebook Instytutu Kultury Willa Decjusza:
https://www.facebook.com/Decjusz/

oraz Facebook CAS w Willi Decjusza:
https://www.facebook.com/pages/category/Society---Culture-Website/Centrum-Aktywno%C5%9Bci-Senior%C3%B3w-Willa-Decjusza-106462340873278/


Beata Zuba, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka oraz Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, aneks do dyplomu w I Pracowni Inerdyscyplinarnej pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Ukończyła również Studium Pedagogiczne, pisząc pracę z arteterapii pt.: ”Interpretacja siebie poprzez kolor”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, działa czynnie w Stowarzyszeniu Psychiatria i Sztuka. Jest członkiem Związku Artystów Polskich. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych (Pałac Sztuki w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu i wielu innych). Prace w zbiorach Muzeum Zamek w Wiśniczu oraz zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych. Swoje projekty prezentuje w ramach konferencji międzynarodowych w Polsce (m.in. MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej – Kraków/ i za granicą /Światowy Zjazd Arteterapii w Tuluzie). Obrazy z cyklu Szeroko Zamknięte brały udział w filmie dokumentalnym „Bezimienny” Urszuli Sochacki na temat eksterminacji osób chorych psychicznie w trakcie II Wojny Światowej (Ogrody Sztuki w Krakowie 2015).
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej