Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Reinterpretacja dziedzictwa 04.10.2022

Zapraszamy na spotkanie o twórczości Dobiesława Gały.
5 października (środa) o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie online „Dobiesław Gała. Reliefy” z cyklu Reinterpretacja dziedzictwa.
Spotkanie poprowadzi Barbara Woźniak, kurator i krytyk sztuki.

Tematem wykładu będzie charakterystyka twórczości krakowskiego artysty rzeźbiarza Dobiesława Gały, laureata i zdobywcy Grand Prix X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w ujęciu interdyscyplinarnym. Omówienie drogi twórczej jest równocześnie próbą zwizualizowania indywidualnych redefinicji pojęcia rysunku na przykładzie jego wybranych prac, głównie reliefów będących doskonałymi hybrydami rysunku i rzeźby (sculpdrawing). Zamysł odwzorowania przestrzennego, gra z czasem i jego destruktywnym wpływem na człowieka i otaczającą go rzeczywistość, ulotność pamięci i poszukiwanie metafizycznej przestrzeni zostają uchwycone przez Dobiesława Gałę  w formie wielowarstwowych, precyzyjnych struktur.  Zaskakują widza tworząc szerokie pole interpretacyjne, a odważna paleta barw oraz wymyślnych tekstur wzmagają to odczucie skłaniając do refleksji na temat przemijania i miejsca człowieka w świecie.

Prace Dobiesława Gały prezentowane były w ramach niedawno zakończonej wystawy w klimacie zabytkowej, liczącej ponad 500 lat Willi Decjusza nabierając dodatkowego wymiaru. Jakiego? Dowiedzą się Państwo podczas środowego wykładu.


Spotkanie online dostępne na kanale Facebook Instytutu Kultury Willa Decjusza:
https://www.facebook.com/Decjusz/
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej