Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Recital chopinowski w Willi Decjusza 07.03.2023

Zapraszamy na koncert
Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza w niedzielę 12 marca o godz. 17.00 na recital fortepianowy. Podczas wieczoru usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu prof. dr hab. Andrzeja Pikula z Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert będzie okazją zarówno do wysłuchania muzyki Chopina w znakomitym wykonaniu, jak i do spotkania z pianistą, którego interpretacje europejskich i światowych dzieł fortepianowych rozbrzmiewają w najważniejszych salach koncertowych.

Artysta występował na wszystkich kontynentach w prestiżowych salach koncertowych w kraju, a także w większości krajów europejskich oraz w Australii, Brazylii, Chile, Chinach, Izraelu, Japonii, Kolumbii, Turcji, USA, Nowej Zelandii i Republice Południowej Afryki. Prowadził mistrzowskie kursy pianistyczne w Australii, Brazylii, Chile, Chinach, Francji, Hiszpanii, Izraelu, Japonii, Niemczech, Portugalii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, a także Nowej Zelandii i RPA. Współpracował z placówkami dydaktycznymi, takimi jak: Kobe College (Japonia 2002/2003) oraz z Uniwersytetem im. Jana Gutenberga w Moguncji (2011/2012). Był jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych (m.in. Andorra, Barcelona, Fushan, Hongkong, Jaen, Ningbo, Osaka).
Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, Österreichische Rundfunk und Fernsehen, Radio Suisse Romande oraz wielu nagrań płytowych, takich jak: Dux 0320 - K. Szymanowski; IV Symfonia koncertująca op. 60 i A. Tansman; Suita na 2 fortepiany i orkiestrę (płyta uzyskała nagrodę KLASSIK HEUTE); Dux 0552/0553 - A. Ginastera; Wszystkie dzieła fortepianowe, Dux 0929 - Franz Liszt: Italia; Dux 0927/0928 - F. Chopin: Polonezy). Ma także w swoim dorobku polskie i światowe prawykonania utworów napisanych w XX i XXI wieku. Wielu kompozytorów współczesnych dedykowało mu swoje kompozycje, które były prezentowane na 5 kontynentach.
Jest profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Wykształcił wielu znakomitych pianistów, laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. W uznaniu osiągnięć artystycznych i dydaktycznych uhonorowany został licznymi odznaczeniami państwowymi, a w roku 2022 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności artystycznej.


Program koncertu:
Fryderyk Chopin (1810-1849)

Polonezy op.40
A-dur
c-moll
Mazurki op.30
c-moll
h-moll
Des-dur
cis-moll
Ballada As-dur op.47
Walce op.34
As-dur
a-moll
F-dur
Nokturny op.27
cis-moll
Des-dur
Scherzo b-moll op.31

Na koncert wstęp wolny.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej