Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Program Rezydencjalny UNESCO 04.09.2020

Witamy w Willi Decjusza dwie stypendystki Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO

Wraz z początkiem września w Willi Decjusza powitaliśmy dwie stypendystki Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Brynja Hjálmsdóttir z Rejkiawiku oraz Ana Isabel Llurba Ferreira z Barcelony przez najbliższe dwa miesiące będą mieszkać w Domu Łaskiego - oficynie Willi Decjusza i pracować nad swoimi projektami literackimi.

Program Rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO jest realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Instytutem Kultury Willa Decjusza.
Fot. Kjartan Hreinsson

Brynja Hjálmsdóttir

Brynja Hjálmsdóttir jest islandzką poetką, pisarką i krytyczką filmową. Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Islandzkim w 2015 roku, a 2018 roku uzyskała tytuł magistra na kierunku kreatywne pisanie. Jej pierwszy tom poetycki, „Okfruman” (Zygota), został opublikowany w 2019 roku przez wydawnictwo UNA útgáfuhús. Książka dostała bardzo pozytywne recenzje, została nominowana do Fjöruverðlaunin (Islandzka Nagroda Literacka dla
Pisarek) i zwyciężyła w konkursie Nagród Literackich Księgarzy Islandzkich. Żyje i pracuje w Rejkiawiku.

Ana Isabel Llurba Ferreira

Ana Isabel Llurba Ferreira urodziła się w Cordobie w 1980 roku. Jej pierwszy zbiór poezji „Este es el momento exacto en que el tiempo empieza a correr” (To jest dokładnie ten moment, gdy czas zaczyna biec) otrzymał Nagrodę Antonio Colinasa dla Młodej Poezji w 2015 roku, a jej pierwsza powieść „La Puerta del Cielo” (Brama nieba, 2018), została wydana w Hiszpanii, Argentynie i Chile. „Constelaciones familiares” (Konstelacje rodzinne) pierwszy zbiór opowiadań pisarki, ukaże się jesienią 2020 roku w Hiszpanii. Ukończyła Universidad Nacional de Córdoba na kierunku literatura współczesna, a w 2008 roku przeniosła się do Barcelony, gdzie studiowała komparatystykę i edytorstwo na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie. Obecnie pracuje w branży wydawniczej, pisze dla prasy kulturalnej i prowadzi warsztaty. Więcej można dowiedzieć się o niej na www.anallurba.net 
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej