Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Piano e Forte 22.02.2023

Festiwal i Konkurs Pianistyczny
grafika ozdobna zapowidająca wydarzenia festiwalowe
VI Festiwal i Konkurs Pianistyczny „Piano e Forte” 2023
Kraków – Wieliczka – Kąśna Dolna
27 lutego – 5 marca 2023

Instytut Kultury Willa Decjusza, który jest współorganizatorem wydarzeń VI Festiwalu i Konkursu Pianistycznego, wraz z Towarzystwem Muzyczno-Artystycznym Sfogato w Krakowie zaprasza do udziału w festiwalowych wydarzeniach.

27 lutego o godz. 9.00 w Willi Decjusza odbędzie się Mistrzowski Kurs Pianistyczny przeznaczony dla młodych pianistów ze szkół muzycznych I i II stopnia prowadzony pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Pikula (Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie).

1 marca (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Balowej w Willi Decjusza na koncert festiwalowy poświęcony 213. Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina. W mistrzowskim recitalu fortepianowym wystąpi Joanna Ławrynowicz-Just. Artystka jest utalentowaną pianistką, prowadzi bogatą działalność koncertową jako solistka i kameralistka na całym świecie, nagrała ponad 30 albumów płytowych, w tym również z utworami Fryderyka Chopina. Prowadzi działalność pedagogiczną na stanowisku profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie aktualnie pełni funkcję Kierownika Katedry Fortepianu.

Organizatorem VI Festiwalu i Konkursu Pianistycznego „Piano e Forte” 2023 jest Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato w Krakowie. Pomysłodawczynią i zarazem dyrektorem artystycznym Festiwalu i Konkursu jest pianistka Marta Polańska. Celem przedsięwzięcia składającego się z bogatego i różnorodnego programu artystycznego jest ukazanie historii ewolucji fortepianu w kontekście rozwoju repertuaru fortepianowego i praktyk wykonawczych w oparciu o instrumenty historyczne oraz współczesne, a także wieloaspektowej roli fortepianu i pianisty.

Więcej o programie festiwalu:
https://www.pianoeforte.pl/aktualnosci/121-vi-festiwal-i-konkurs-pianistyczny-piano-e-forte-2023


Honorowy patronat nad Festiwalem objęli:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesor Piotr Gliński,
Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski,
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski,
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł,
prof. dr hab. Andrzej Pikul,
prof. dr hab. Benjamin Vogel
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej