pl
A A A

Nowy odcinek "Amerykańskiego Kwadransa"! 06.11.2020

Zapraszamy na drugi odcinek podcastu „Amerykański Kwadrans”!
Jak język wpływa na nasze postrzeganie i interpretowanie rzeczywistości, czy język, w którym mówimy kształtuje poczucie naszej sprawczości, w jaki sposób język buduje granice i je otwiera, czy bycie dwujęzycznym ma jakieś wady, czy język determinuje nasze działania i decyzje?

O tym, i wielu innych aspektach dwujęzyczności oraz o różnicach między językiem polskim i angielskim mogą Państwo posłuchać w rozmowie dr Karoliny Mani z dr Małgorzatą Majewską, z Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ.


Zapraszamy do słuchania naszych podcastów na platformie Soundcloud i Spotify!
https://soundcloud.com/user-913856627

„Amerykański kwadrans” to rozmowy ukazujące różne aspekty wielokulturowości, oparte o kontekst polsko-amerykański. Dr Karolina Mania (kuratorka wystawy, prezes Stowarzyszenia Klub Absolwentów Fundacji Kościuszkowskiej, autorka audycji Mania Nauki w Radiofonii) rozmawia z zaproszonymi gośćmi m.in. o ich doświadczeniach życia ma styku kultury polskiej i amerykańskiej, o dwujęzyczności, o budowaniu tożsamości w oparciu o język, o stereotypach i ich wpływie na relacje polsko-amerykańskie, o micie „American dream” i co z niego dla Polaków i Amerykanów wynika.

Seria rozmów "Amerykański Kwadrans" powstała przy okazji wystawy na krakowskich Plantach „Polish Americans/American Poles. Polscy Amerykanie/Amerykańscy Polacy”, której organizatorem są Instytut Kultury Willa Decjusza i Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Wystawę można do 13 listopada oglądać na krakowskich Plantach, a od połowy listopada w Parku Decjusza.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej