Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Kosmiczna awantura u Decjusza 04.06.2024

Zapraszamy dzieciaki na spacer detektywistyczny po Willi Decjusza.
grafika ozdobna z napisem Kosmiczna awantura u Decjusza
Co się stanie, gdy spotkają się gwiazdy? Czy zostaje po takim spotkaniu ślad?
W pięknej willi na przedmieściach Krakowa spotkały się kiedyś dwie gwiazdy. I jak to bywa między sławnymi osobami wybuchła między nimi... niewielka sprzeczka. O co pokłócili się ze sobą królewski doradca Jost Decjusz i badacz kosmosu Mikołaj Kopernik? Czy w starych murach willi pozostał po tej sprzeczce jakiś ślad? Co wyniknęło z ich spotkania?
Ach, gdyby tylko te mury mogły mówić… A może tym razem …przemówią?

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej przygotowaliśmy wraz z Łucją Malec-Kornajew czyli słynną detektywką Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki  - kolejny spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza. Czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach Willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

Na najbliższy spacer detektywistyczny, który odbędzie się w niedzielę16 czerwca o godz. 12.00 zapraszamy dzieciaki w wieku 7-10 lat.

:: Koszt spaceru: 25 zł/dziecko
Ilość miejsc ograniczona.
Czas trwania: 1 h

Zakup biletu na spacer dostępna jest w linku poniżej:
https://bilety.willadecjusza.pl/index.php/repertoire.html?id=214
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej