pl
A A A

Koniec naboru do Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO 03.03.2020

Aplikacje do Programu Rezydencjalnego zakończyły się w zeszłą sobotę.
Nabór do Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO zakończył się w tę sobotę. Miło nam poinformować że otrzymaliśmy bardzo wiele zgłoszeń od pisarek i pisarzy z różnych stron świata. Trzymamy kciuki za młodych literatów, którzy już od maja będą gościć w naszej Willi.

Program Rezydencjalny ma na celu promowanie sieci miast literatury, zapewnienie pisarzom platformy do zaprezentowania swojej pracy i talentu środkowoeuropejskiej publiczności, wspieranie większej różnorodności głosów i literatury na polskim rynku książki w Europie Środkowej oraz umożliwienie lokalnym pisarzom możliwości nawiązywania kontaktów z pisarzami zza granicy.

Od 2017 roku dzięki Programowi w Krakowie gościli tacy pisarze, jak: Mark Pająk, Georgina Wilding (UK), Grigory Semenchuk (Ukraina), Hera Lindsay Bird, Liz Breslin (Nowa Zelandia), Louis Klee, Koraly Dimitriadis, Nadia Bailey (Australia) and Nuria Añó (Hiszpania). 

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego zeszłoroczną edycję Programu, zarówno z perspektywy uczestników, jak i organizatorów. Z naszego ramienia wypowiada się Paweł Łyżwiński - kierownik Centrum Rezydencji Artystycznych w IKWD.

Program Rezydencjalny realizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w partnerstwie z Instytutem Kultury Willa Decjusza.

Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej