Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Koncert w Willi Decjusza 11.10.2022

Fryderyk Chopin i muzyka twórców doby romantyzmu.
Wraz ze Stowarzyszeniem Muzycznym Sfogato zapraszamy do Willi Decjusza 17 października 2022 roku (poniedziałek) o godz. 19.00 na inaugurację XIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczno-Artystycznego Sfogato organizowanego w 200. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego i w 173. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina.

W tegorocznej edycji festiwalu wezmą udział artyści Towarzystwa Sfogato oraz goście z Polski, Danii, USA i Japonii. W programie znajdą się koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych artystów i młodych talentów, wykłady naukowe o rzadko poruszanej tematyce (m.in. wykład o  jedynej w Polsce pracowni kurdybanów) skierowane do szerokiego grona odbiorców, kurs pianistyczny dla utalentowanych uczniów szkół muzycznych I i II st. oraz międzynarodowy konkurs kompozytorski dla początkujących muzyków i profesjonalistów.

Realizacja wydarzeń festiwalowych w przestrzeni Willi Decjusza nawiązuje do dziedzictwa kulturowego nierozerwalnie związanego z historią pałacu i jej dawnymi właścicielami. W tym miejscu w latach 1869-1894 mieszkała oraz organizowała spotkania salonu artystycznego księżna Marcelina Czartoryska, uczennica Fryderyka Chopina i znakomita odtwórczyni jego dzieł.
W otwierającym festiwal koncercie zatytułowanym Chopin Soirèe – „Z ziemi włoskiej do Polski” zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina i kompozytorów doby romantyzmu w wykonaniu artystów, takich jak: o. Tomasz Jarosz – baryton, Marek Polański – skrzypce, Marta Polańska – fortepian.


Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej