pl
A A A

Festiwal Wielokulturowy 2019 23.03.2020

Wydarzenia kulturalne to okazja do spotkań! Przypominamy te, które organizowaliśmy w zeszłym roku i pracujemy nad kolejnymi.
Zeszłą późną jesienią, od 24 listopada do 1 grudnia, Instytut Kultury Willa Decjusza miał przyjemność pracować ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza oraz licznymi partnerami, przy organizacji Festiwalu Wielokulturowego – Kraków Miejsce Spotkań. 

Festiwal Wielokulturowy miał na celu pokazanie jak piękny i różnorodny jest Kraków, goszczący obcokrajowców i  poznający ich historię. Przez 8 dni, w centrum Krakowa i poza nim odbyło się 76 wydarzeń, w których bezpośredni udział wzięło ponad 2,5 tysiąca osób, 66 artystów i 143 panelistów. Wydarzeniem otwierającym Festiwal było seminarium w Urzędzie Miasta Krakowa, poświęcone tematowi „Zarządzania w mieście wielokulturowym”. W kolejnych dniach zorganizowane zostały różnorodne warsztaty, panele dyskusyjne i lekcje tańca, - tak aby każdy z uczestników mógł odnaleźć interesującą go aktywność. Uczestnicy Festiwalu, porozmawiali w 10 językach obcych, zatańczyli chiński taniec Han, wzięli udział w warsztatach kuchni orientalnej oraz zagrali w specjalnie na tą okazję opracowaną grę miejską. Podczas codziennych wieczornych koncertów organizowanych w  Willi Decjusza, uczestnicy Festiwalu odbywali podróże do najdalszych zakątków świata, poznając przy tym piękno tradycyjnych utworów różnych krajów. Dzięki zaangażowaniu ekspertów, podczas wieczornych  wykładów, przeprowadzone zostały dyskusje koncentrujące się na temacie wielokulturowości oraz szans i zagrożeń z nią związanych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
A także filmu podsumowującego:
Instytut Kultury Willa Decjusza w swojej działalności statutowej oferuje odbiorcom różne programy i aktywności podobne m.in. do tych które były częścią Festiwalu. Zapraszamy na nasz fanpejdż na Facebooku!
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej