Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Europejski Dyplom w Willi Decjusza! 10.11.2023

W dniach 3-12 listopada w Willi Decjusza miała miejsce II sesja Europejskiego Dyplomu z Zarządzania Projektami Kulturalnymi - ogólnoeuropejskiego programu szkoleniowego wynikającego z chęci wspierania różnorodności kulturowej, a także ponadregionalnej i ponadnarodowej wymiany kulturalnej.
W dniach 3-12 listopada w Willi Decjusza miała miejsce II sesja Europejskiego Dyplomu z  Zarządzaniu Projektami Kulturalnymi - ogólnoeuropejskiego programu szkoleniowego wynikającego z chęci wspierania różnorodności kulturowej, a także ponadregionalnej i ponadnarodowej wymiany kulturalnej.

Europejski Dyplom nie jest programem akademickim. Jest to szkolenie dostosowane do potrzeb młodych, doświadczonych profesjonalistów aktywnych zawodowo lub gotowych do zainicjowania własnych projektów współpracy kulturalnej. Program składa się z dwóch etapów rezydencyjnych po 9 dni każdy (I sesja – Dublin, Irlandia, II sesja – Kraków, Polska) i seminarium zamykającego trwającego 5 dni (Delfy, Grecja). W tegorocznej edycji projektu bierze udział 7 managerów kultury pochodzących m.in. z Irlandii, Szwecji, Bułgarii, Burkina Faso i Polski.

Instytut Kultury Willa Decjusza, we współpracy ze Stowarzyszeniem Marcela Hictera był gospodarzem II sesji Dyplomu, w ramach której, uczestnicy wzięli udział w wykładach, warsztatach i treningach odbywających się stacjonarnie w Willi Decjusza, a także odbyli szereg wizyt studyjnych w tym m.in. Kopalnia Soli w Wieliczce, Nikiszowiec – Katowice, czy też zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie z przewodnikiem.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej