pl
A A A

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 12.11.2021

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, zapraszamy do Willi Decjusza na wystawę i koncert.
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w Willi Decjusza.

W najbliższą niedzielę, 14 listopada w godz. 11.00 - 17.00 zapraszamy do Willi Decjusza na zwiedzanie wystawy miedziorytów Krzysztofa Skórczewskiego "Inspiracje". Ekspozycji towarzyszą prezentacje multimedialne, które dzięki współczesnym technikom interpretują dziedzictwo tradycyjnego miedziorytu.

Natomiast w niedzielę wieczorem, o godz. 17.00, zapraszamy na koncert polskiej, romantycznej muzyki kameralnej z cyklu: „Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna”, podczas którego będzie można usłyszeć utwory Augusta Fryderyka Duranowskiego i Antoniego Kątskiego.

Wykonawcy:
Paweł Wajrak – skrzypce
Justyna Dybek – Boczek – skrzypce
Anna Migdał – Chojecka – altówka
Franciszek Pall – wiolonczela
Duszan Korczakowski – kontrabas
Ewelina Panocha – fortepian

W programie:
August Fryderyk Duranowski (1770-1834) Fantaisie suivi de duex airs varies op. 11
Antoni Kątski - Le Reveil du Lion op. 115 (1816-1899)
Antoni Kątski - Sekstet fortepianowy op. 220

August Fryderyk Duranowski (1770 – 1834) był jednym z najwybitniejszych skrzypków swoich czasów. Jego bezprecedensowy sukces jako wirtuoza należy przypisać niezwykłej technice - zwłaszcza prowadzeniu melodii na tle pizzicata lewej ręki. Technika ta zafascynowała i zainspirowała samego Paganiniego, który twierdził, że to Duranowski pokazał mu nowe możliwości w grze na skrzypcach.

Antoni Kątski (1816-1899) to urodzony w Krakowie kompozytor, który skomponował ponad 400 dzieł - w większości wirtuozowskich utworów na fortepian. Sam był wirtuozem tego instrumentu, koncertował na całym świecie – w tym w Paryżu wraz z Chopinem.

Wstęp na wystawę i koncert jest bezpłatny.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej