pl
A A A

Dzień otwarty w Willi Decjusza 03.10.2021

Zaprszamy a zwiedzanie z przewodniekiem w j. angielskim o 15.45.

Zapraszamy na zwiedzanie Willi i eksponowanych wystaw.

Już jutro serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Willi Decjusza w ramach Festiwalu Wielokulturowego Nowi Krakowianie 2021. Zwiedzanie indywidualne jest możliwe w godz. 11.00-15.30. Zwiedzanie z przewodnikiem oprowadzającym w języku angielskim odbędzie się o godz. 15.45.

W trakcie zwiedzania zaprezentowana zostanie 500-letnia historia Willi Decjusza i jej mieszkańców oraz najpiękniejsze ukryte detale. Zwiedzający będą mogli zapoznać się także z wystawami czasowymi:

-Wystawą fotografii wykonanych w przez uczestników foto-spacerów w ramach Festiwalu Wielokulturowego 2021 pod kierunkiem Raii Kadyrovej;

-Wystawą "Kolorystyka Myśli" (fragment) pokazującą jak myśli, pomysły, nastroje, doświadczenia lub uczucia mogą wyglądać wyrażone językiem fotografii, malarstwa i innych sztuk wizualnych. Autorami zdjęć są absolwenci kursu fotograficznego, pod kierunkiem Raii Kadyrovej. Wystawa udostępniona przez Fundację Zustricz

-Wystawa z okazji 100-lecia urodzin Karla Dedeciusa, ambasadora dialogu kultur Polski i Niemiec. Instytut Kultury Willa Decjusza świętuje ten jubileusz, aby uczcić pamięć nie tylko wybitnego tłumacza i wizjonerskiego animatora kultury, ale również inicjatora renowacji zabytkowego pałacu na Woli Justowskiej w Krakowie. To właśnie Karl Dedecius przedstawił w 1991 roku ideę odnowienia Willi Decjusza oraz stworzenia tam „forum humanistów”.


-Wystawa prac laureatów Akcji Scenariusze Przyszłości, prezentujących wizję jak będzie wyglądał Kraków za 10 lat. My już wiemy! I właśnie tą wiedzą podzielimy się z Wami, w ramach Wystawy "Scenariusze Przyszłości”.

Prosimy o wypełnienie formularza potwierdzającego uczestnictwo: https://forms.gle/RTgVmqmis2oCdAhK9
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej