pl
A A A

„Co to jest? Zaklęty baśniowy zamek w pajęczej sieci?” - spotkanie 13.04.2021

Zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu „Reinterpretacja dziedzictwa”.
Reinterpretacja dziedzictwa - interaktywne spotkania na temat dziedzictwa kulturowego.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Reinterpretacja dziedzictwa” przeniesie nas w świat bajkowej architektury. „Co to jest? Zaklęty baśniowy zamek w pajęczej sieci?” - tak 25 lat temu mówił w swym przemówieniu inauguracyjnym podczas otwarcia Willi Decjusza prof. Karl Dedecius. Różne czynniki sprawiają, że dzieła architektury zachwycają swą niecodziennością. Czasami wpływ na to ma umiejscowienie budynków w krajobrazie czy też genialna myśl autorów, którzy do swych projektów wnoszą odważne wizje. Najbliższe spotkanie poświęcone zostanie najciekawszym przykładom niezwykłych budowli, które przynoszą na myśl odwołania do świata baśni.


14.04 (środa), godz. 9.30 „O bajkowej architekturze. Od ukrytej w zieleni Willi Decjusza do Casa Milà Antonio Gaudiego”. Prowadzenie Beata Zuba.

Spotkanie online dostępne za pośrednictwem platformy Zoom od godz. 9:20
Zoom Link:
https://zoom.us/j/93668037948?pwd=TlVuQ2ZKOEpUNjZURUFwUzNsbzcyZz09 

Meeting ID: 936 6803 7948
Hasło: 353523

oraz od 9.30 na kanałach:
Facebook Instytutu Kultury Willa Decjusza
https://www.facebook.com/Decjusz/

oraz Facebook CAS w Willi Decjusza
https://www.facebook.com/pages/category/Society---Culture-Website/Centrum-Aktywno%C5%9Bci-Senior%C3%B3w-Willa-Decjusza-106462340873278/


Beata Zuba, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka oraz Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej, aneks do dyplomu w I Pracowni Inerdyscyplinarnej pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka. Ukończyła również Studium Pedagogiczne, pisząc pracę z arteterapii pt.: ”Interpretacja siebie poprzez kolor”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, działa czynnie w Stowarzyszeniu Psychiatria i Sztuka. Jest członkiem Związku Artystów Polskich. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych (Pałac Sztuki w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu i wielu innych). Prace w zbiorach Muzeum Zamek w Wiśniczu oraz zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych. Swoje projekty prezentuje w ramach konferencji międzynarodowych w Polsce (m.in. MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej – Kraków/ i za granicą /Światowy Zjazd Arteterapii w Tuluzie). Obrazy z cyklu Szeroko Zamknięte brały udział w filmie dokumentalnym „Bezimienny” Urszuli Sochacki na temat eksterminacji osób chorych psychicznie w trakcie II Wojny Światowej (Ogrody Sztuki w Krakowie 2015).
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej