Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Heritage Lab w Willi Decjusza

Po raz kolejny w Willi Decjusza spotkamy się by porozmawiać o tematach związanych z szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym i jego niepodważalnej wartości.

Heritage Lab w Willi Decjusza trwa!

Po raz kolejny w Willi Decjusza spotkamy się by porozmawiać o tematach związanych z szeroko pojętym dziedzictwem kulturowym i jego niepodważalnej wartości. W tym roku, 13 uczestników Heritage Labu, młodych liderów z krajów wyszehradzkich pod okiem eksperta z „the audience agency” – Jonathana Goodacre zgłębia wiedzę i zdobywa nowe kompetencje z zakresu rozwoju publiczności (audience development).

Zajęcia, prowadzone w niestandardowy sposób, mają za zadanie otworzyć uczestników na nowe pomysły, perspektywy i poglądy, które w dalszej perspektywie przełożą się na wypracowane rozwiązania w miejscach ich pracy, ale i bardziej ogólnie – w krajach z których pochodzą. Podczas intensywnych laboratoriów, uczestnicy mierzą się z zagadnieniami, które choć wszystkim znane, nierzadko stanowią wyzwanie dla ogólnie pojętego sektora kultury.

  • Jak zmienia się postrzeganie kultury i wspólnego dziedzictwa w zależności od wieku odbiorców i  zmian społecznych?
  • Jaki wpływ na budowanie i rozwój publiczności mają stereotypy?
  • Jaka zależność łączy turystykę i dziedzictwo kulturowe, oraz
  • Jak postrzegamy kulturę i dziedzictwo?

To tylko jednie z wielu pytań, które wybrzmiewają podczas sesji warsztatowych. Uczestnicy, skupiając się również na pracy własnej, podczas sesji podsumowującej wygłoszą krótkie prezentacje pozwalające prześledzić ich pracę. Do jakich konkluzji dojdą? – Z pewnością podzielimy się z Wami efektami pracy w ramach Heritage Labu.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej