Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Europejski dyplom z zarządzania projektami kulturalnymi 2023/2024

W listopadzie w Willi Decjusza odbędzie się druga sesja The European Diploma in Cultural Project Management - ogólnoeuropejskiego programu szkoleniowego wynikającego z chęci wspierania różnorodności kulturowej, a także ponadregionalnej i ponadnarodowej wymiany kulturalnej.

Europejski dyplom z zarządzania projektami kulturalnymi 2023/2024 to ogólnoeuropejski program szkoleniowy powstały z chęci wspierania różnorodności kulturowej, a także ponadregionalnej i ponadnarodowej wymiany kulturalnej.

Każdego roku w Europejskim Dyplomie bierze udział kilku profesjonalistów z różnych krajów i sektorów. Od 1989 roku ponad 600 menedżerów kultury z 50 krajów Europy i świata ukończyło ten kurs. Program jest wspierany przez Radę Europy.

Europejski dyplom z zarządzania projektami kulturalnymi 2023/2024 nie jest programem akademickim. Jest to szkolenie dostosowane do potrzeb młodych doświadczonych profesjonalistów aktywnych lub gotowych do rozpoczęcia projektów współpracy kulturalnej. Program składa się z dwóch etapów rezydencyjnych po 9 dni każdy i seminarium zamykającego trwającego 5 dni. Trwa ponad rok i umożliwia uczestnikom kontynuowanie działalności zawodowej.

Sesje stacjonarne

Każdego roku w dwóch różnych krajach odbywają się dwie 9-dniowe sesje. Kolejna sesja szkoleniowa zostanie zorganizowana w Irlandii w maju 2023 r. (11-20) oraz w Polsce (Kraków) w listopadzie 2023 r. (3-12). Tematy, które zostaną omówione, to: Europa i kultura; zarządzanie projektami, współpraca kulturalna, zarządzanie operacyjne projektami kulturalnymi, pozyskiwanie funduszy itp.

Instytut Kultury Willa Decjusza, we współpracy ze Stowarzyszeniem Marcela Hictera, będzie gospodarzem drugiej sesji projektu w Krakowie. W ramach sesji uczestnicy Dyplomu (pochodzący z Irlandii, Szwecji, Bułgarii i Polski) wezmą udział w intensywnych wykładach i odbędą serię wizyt studyjnych, poznając lokalny kontekst funkcjonowania i działania krakowskich instytucji kultury.


Więcej informacji już wkrótce.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej