pl
A A A

Villa Artis. Muzyka świata. 08.12.2021

Zapraszamy do Willi Decjusza na koncert z cyklu „Muzyka Świata” w niedzielę 12 grudnia o godzinie 17.00.
grafika ozdobna z informacją o koncercie
Villa Artis – Muzyka Świata

Serdecznie zapraszamy do Willi Decjusza na koncert z cyklu „Muzyka Świata” w niedzielę 12 grudnia 2021 o godzinie 17.00.  Wieczór wypełni muzyka Ablaye’a Badji'a z Senegalu oraz Ethana Smitha z Republiki Południowej Afryki. Utwory, które wykonają dla Państwa narodziły się z inspiracji tradycyjną muzyką ojczystych krajów artystów.

Wstęp wolny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc R.S.V.P. do dnia 10 grudnia 2021 na adres: zaproszenia@willadecjusza.pl


Program koncertu:

Keita - Ablaye Badji
Kuma - Ablaye Badji
Bading ya - Ablaye Badji
Moussu gnimma - Ablaye Badji
Harit - Ablaye Badji
Kelefaba - Senegalese Traditional

Once We Dance - Ethan Smith
Prayer for the Social Heroes - Ethan Smith
We Look the Other Way - Ethan Smith
Die Stem - South African Traditional

Ablaye Badji jest multiinstrumentalistą, członkiem sławnej rodziny griotów - Cissoko. Urodził się i dorastał w Ziguinchor w Senegalu. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków zaczął edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, takich jak djembe, sabar, seourouba. Jednak od najmłodszych lat przejawiał największe zainteresowanie korą. Zazwyczaj tradycja grania na korze przekazywana jest z ojca na syna. Ablaye Badji odziedziczył muzyczny spadek od swojego dziadka – Kemo Susso, jednego z najwybitniejszych senegalskich muzyków swojego pokolenia. Miłość do muzyki przekazała mu również matka – Ma Awa Cissoko, tradycyjna pieśniarka, która zabierała go ze sobą na koncerty, gdy nie potrafił jeszcze nawet chodzić. Dzięki temu jego styl gry na korze jest unikatowy. Wirtuozeria, talent i niesamowity głos Ablaye'a Badji'a dodają tworzonej przez niego muzyce niepowtarzalnego charakteru.

Saksofonista i multiinstrumentalista Ethan Smith pochodzi z Kapsztadu w RPA. Studiował jazz i muzykę improwizowaną. Główny wpływ na jego brzmienie i kompozycje wywiera fascynacja tradycyjną muzyką świata. Ethan Smith szczególnie interesuje się stylami muzycznymi Afryki, RPA, a także krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Podróżując w poszukiwaniu inspiracji muzycznych, w ostatnich latach odwiedził i występował w co najmniej siedemnastu krajach. Obecnie buduje swoją karierę artystyczną w Polsce jako niezależny muzyk, kompozytor i pisarz. Mieszka w Krakowie, gdzie współpracuje z najbardziej uznanymi wykonawcami oraz uczestniczy w międzynarodowych przedsięwzięciach artystycznych, stając się współtwórcą muzyki, sztuki i kultury tego miasta.


Koncert wpisuje się w wydarzenia organizowane z okazji przypadającego w tym roku Jubileuszu 25-lecia odnowienia renesansowego zespołu pałacowo-parkowego oraz działalności Stowarzyszenia Willa Decjusza i realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza, Radą Dzielnicy VII Zwierzyniec oraz Fundacją 2Act.
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej