Przejdź do menu głównego Przejdź do treści strony Przejdź do stopki
Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl Strona Główna serwisu willadecjiusza.pl
pl

Literacki Środek Europy // Przełomy 16.11.2023

Zapraszamy na spotkanie z tegorocznymi stypendystami i stypendystkami Wyszehradzkich Rezydencji Literackich.
Spotkanie: Literacki Środek Europy // Przełomy

16 listopada (czwartek) o godz. 18.30 wraz z Centrum Wielokulturowym w Krakowie zapraszamy do Willi Decjusza na spotkanie z tegorocznymi stypendystami i stypendystkami Wyszehradzkich Rezydencji Literackich.

Głównym motywem tegorocznego willowego spotkania Literacki Środek Europy jest ogólnie rozumiana kwestia przełomów – politycznych, społecznych i kulturowych, ale również prywatnych, osobistych czy egzystencjalnych. Czy dzisiejszy świat znalazł się w punkcie przełomowym? W jaki sposób wielkie przełomy wpływają na te małe, dotyczące pojedynczego życia? Jak można w ogóle rozumieć przełom?

Wokół tych pytań oscylować będą wystąpienia naszych obecnych gości(ń) – stypendystów/stypendystek Wyszehradzkich Rezydencji Literackich, w Willi Decjusza – którzy opowiedzą o swojej twórczości i przeczytają swoje utwory. A będą to:  poeta i muzyk Łukasz Jarosz (Polska),  pisarka Ivana Komanická (Słowacja),  dziennikarz muzyczny i badacz mediów Miloš Hroch (Czechy) oraz pisarka Ilka Papp-Zakor (Węgry).

Gościem specjalnym wydarzenia będzie białoruski pisarz i poeta – Andrej Chadanowicz.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku polskim i angielskim.

Wszystkie utwory będą czytane w oryginalnych językach oraz przekładzie na język polski.

Zapraszamy do dołączenie do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1275390689840921/?post_id=1278160159563974&view=permalink&notif_id=1699908527146412&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notifOrganizatorzy spotkania:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
Instytut Kultury willa Decjusza
Centrum Wielokulturowe w Krakowie
Ta strona używa plików cookies dowiedz się więcej